Засновником і єдиним бенефіціарним власником підприємства з виробництва підшипників та інших запасних частин до механізмів є громадянин рф. Відтак прибутки підприємства, яке визнавалося переможцем у закупівлях на суму більш ніж 12 млн грн, надходили на користь країни-агресора.
Викрили протиправну діяльність співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції. Слідство проводять слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
В ході досудового розслідування поліцейські встановили, що в Україні підприємство тривалий час здійснює свою господарську діяльність у сфері виробництва підшипників, зубчастих передач, елементів механічних передач, приводів та іншого. Його засновником та єдиним бенефіціарним власником є громадянин російської федерації. За останні роки це підприємство визнавалося переможцем у закупівлях на суму більш ніж 12 млн грн.
Також слідчі встановили, що власник підприємства одночасно є засновником кількох підприємств в росії, які беруть участь у публічних закупівлях через ланку посередників для потреб військово-промислового комплексу країни-агресора. Ці підприємства постачають запчастини та надають послуги для створення авіаційних двигунів і газотурбінних установок на їх основі, а також для підприємств, що займаються забезпеченням стратегічних галузей економіки у сфері космонавтики росії.
Слідчі Нацполіції провели санкціоновані обшуки за місцем здійснення господарської діяльності підприємства та за місцем проживання його головного бухгалтера у Києві. У ході обшуків вилучено документи щодо здійснення господарської діяльності, а також мобільний термінал заступника директора з інформацією щодо його спілкування із засновником та єдиним бенефіціарним власником підприємства. Під час спілкування власник активно підтримував збройну агресію рф щодо України та насильницької зміни і повалення конституційного ладу, захоплення державної влади та території України.
Наразі досудове розслідування за ч. 4 ст. 110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України триває, вилучені документи аналізуються. Вирішується питання щодо ініціювання накладення арешту на корпоративні права, майно підприємства, а також про їх націоналізацію.
Санкції статей передбачають від восьми до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Управління комунікації Національної поліції України
(За матеріалами Головного слідчого управління НПУ)