Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Телефонуйте за цими номерами - вам нададуть кваліфіковану допомогу та вкажуть на подальші дії, в тій чи іншій ситуації:

Довідкова інформація

У 2023 році Україна вперше відзначатиме День захисників і захисниць 1 жовтня. Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 

Від цього року День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. Адже це свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці, що не випадково. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву – Козацька Покрова. Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні захисники і захисниці України. 

День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, виховувати дітей. 

Це свято – ще одна можливість подякувати за захист Силам оборони України. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони. 

Ми повинні забезпечувати нашій армії міцний тил – кожен у свій спосіб, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це посилювало наших оборонців і наближало перемогу.

Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції. 

Українська армія береже імена героїв минулих епох – від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і вояків УПА. Тому у війську з’явилися назви легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого.  Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір  “мазепинка”, нарукавний тризуб. Гасло “Слава Україні! – Героям слава!” стало офіційним вітанням українського війська.

Своїм героїзмом, відвагою та самовідданістю нинішні захисники і захисниці звоювали найвищий рівень довіри в українців серед державних та суспільних інститутів. Про це свідчать дані останніх соціологічних опитувань. 

Війна формує та гартує українську націю. Своїм героїзмом ми викликаємо повагу і змінюємо світ. Боремося за свободу та незалежність, національну гідність. Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть перемогу.

 

Історична довідка

1 жовтня українці відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Ідея заступництва Божої Матері – захисниці від ворогів – має глибоке коріння із часів Русі і запровадження християнства у 988 році. Князь Ярослав Мудрий збудував у Києві церкву на Золотих Воротах як вияв вдячності Богові і Пресвятій Богородиці. 1039 року він віддав народ Русі під опіку Божої Матері.

Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова. Тоді ж виник новий тип ікони – “Козацька Покрова”, де під омофором Богородиці зображуються українські ієрархи, гетьмани і козаки. Також саме на свято Покрови козаки проводили ради, на яких вибирали нового гетьмана або членів старшини. Вшанування козаками Покрови позначилось і на топоніміці території їхнього проживання – сьогодні багато сіл в Україні носять назви “Покровка”, “Покровське”, “Новопокровка”.

У добу Української революції 1917–1921 років відроджувалися традиції військово-козацької спільноти. Вони стали основою для розбудови збройних сил УНР, Української Держави та ЗУНР. Передусім це простежується в найменуваннях військових формацій. Першим таким підрозділом став Український козацький полк імені Богдана Хмельницького, створений у травні 1917 року. Згодом виникли формування, названі на честь видатних козацьких командирів – Петра Дорошенка, Максима Залізняка, Костя Гордієнка, Івана Мазепи. Козацький “відбиток” є й у таких назвах: Січові стрільці, Запорізька група, Сердюцька дивізія, Запорізька Січ, гайдамацькі полки та вільне козацтво.

Козацькі військові традиції в добу Української революції прослідковуються також у військовій символіці (стяги, відзнаки), назвах військової техніки (панцерні потяги “Хортиця”, “Запорожець”, “Полуботок” та інші), назвах кораблів (крейсер “Гетьман Іван Мазепа”, канонерський човен “Запорожець”). Окремо слід згадати військову термінологію, якою послуговувалися для позначення рангів, посад і військово-структурних елементів: козак, ройовий, чотар, бунчужний, півсотенний, сотник, курінний, осавул, полковник, отаман бригади, отаман дивізії, отаман корпусу. Це відображалося в одностроях і зовнішньому вигляді вояків українських військових формацій тих часів. Кашкет-“мазепинка”, чорні шапки з кольоровими шликами, черкески й інші елементи старовинного українського військового одягу. Часто бійці за зразком козаків голили голови, залишаючи лише оселедець.

У Другій світовій війні українці боролись із нацизмом в лавах Червоної, Української повстанської та в арміях Об’єднаних Націй. Уродженці різних куточків України й українці світу, котрі були в регулярних арміях або ставали партизанами, служили у допоміжних формуваннях чи на передовій, пройшли усю війну чи загинули в боротьбі, пліч-о-пліч із іншими народами боролися проти нацизму. Вояки Української повстанської армії брали до рук зброю, аби захистити українців від обох тоталітарних режимів – нацистського та комуністичного. Боролися за відновлення української державності, наслідували козацькі військові традиції. Символічний день її створення – 14 жовтня 1942 року, що тоді припадало на Покрову Пресвятої Богородиці. Боротьба УПА була продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, підпільно-бойової Української військової організації та Організації українських націоналістів у 1920–1930-х роках. 

Сьогодні наше військо стало однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима майже 10 років досвіду боїв у сучасній російсько-українській війні. За цей час ми провели і важливі реформи Збройних Сил, армія професіоналізувалася як одна з найважливіших інституцій країни. Нині модернізація війська продовжується. Окрім системи управління та матеріально-технічного забезпечення, зазнала змін ідеологічна підготовка особового складу в умовах протидії збройній та інформаційній агресії Російської Федерації. Відновлення питомо українських мілітарних традицій та посилення ідеологічної складової патріотичного виховання особового складу сформувало у військовослужбовців почуття особистої відповідальності за захист України.

У боях із підрозділами російської регулярної армії та підконтрольних їм бойовиків постало якісно нове українське військо, що відіграє значну роль в українському суспільстві.

Спадок поколінь

“Мазепинка” – головний убір із переднім клиноподібним розрізом, частина українського військового вбрання. Вона стилізовано наслідує вигляд козацьких головних уборів другої половини XVII століття, коли гетьманував Іван Мазепа. Саме так їх зображували на тогочасних портретах. “Мазепинки” почали носити Українські січові стрільці під час Першої світової війни. Згодом цей головний убір набув поширення в інших українських формаціях – Галицькій Армії, Карпатській Січі та УПА. Від 2017 року “мазепинка” є офіційним головним убором Збройних сил України.

Нарукавний тризуб – нарукавні знаки розрізнення, що носили на одностроях вояки Армії УНР і сам Головний отаман Симон Петлюра. “Тризуб матерчатий, фарби по родах зброї, форми по малюнку”, – йшлося в наказі 30 липня 1919 року. Простий, без деталізації, тризуб  легко було виготовити в умовах безперервних бойових дій та невеликого і нестабільного тилу Армії УНР. Продовжуючи петлюрівські традиції, сучасні захисники України носять тризуби на рукавах одностроїв.

“Слава Україні! – Героям слава!” – гасло Української повстанської армії. Нині воно є офіційним вітанням у Збройних силах України. “Слава Україні!” почали вітатися вояки кінного дивізіону 1-го Запорізького полку Армії УНР. На це відповідали: “Козакам слава!”. Звертання “Слава Україні! – Героям слава!” затвердив навесні 1941-го року ІІ Великий збір ОУН під проводом Степана Бандери. 4 жовтня 2018 року Верховна Рада затвердила вітання “Слава Україні! – Героям слава!” як офіційне в Збройних силах та у Національній поліції.


Якщо Ви загубили паспорт, терміново повідомте про це територіальний підрозділ Державної міграційної служби за місцем свого проживання, який, у разі необхідності, видасть Вам тимчасове посвідчення, що підтверджує особу.


Якщо у Вас викрали паспорт, подайте заяву про його викрадення до поліції, а після цього заяву про видачу нового паспорта разом із необхідними документами до територіального підрозділу ДМС України за місцем свого проживання.

 

До переліку необхідних документів входять:


  • заява про видачу паспорта;


  • дві (або три – у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5х4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому віку (фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, виготовленими на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кутика;


  • для громадян, які постійно носять окуляри, обов'язкове фотографування в окулярах);



  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта);


  • бездомні громадяни оформлюють паспорти замість викрадених за місцем майбутньої реєстрації місця їх проживання або перебування. При цьому до заяви про втрату паспорта долучається копія заяви про реєстрацію майбутнього місця проживання або перебування та копія виданого відповідним центром обліку бездомних осіб посвідчення про взяття на облік бездомної особи.


    Якщо Ви знайшли загублений паспорт, здайте його до Державної міграційної служби України.

Інформація про отримання довідок розміщена на офіційному вебсайті МВС України за наступним посиланням:  vytiah.mvs.gov.ua

Що робити, якщо…

У такому випадку необхідно негайно звернутися до поліції. Заяву або повідомлення можна оформити письмово або усно, зателефонувавши на телефон спецлінії «102».


Заява або повідомлення про зникнення приймається поліцією у день звернення громадян, незалежно від місця зникнення людини.


Вам необхідно надати більше інформації про зниклу особу, а саме:

    

  • зовнішній опис;


  • наявність шрамів, татуювань, інших особливих прикмет;


  • опис одягу;


  • наявність мобільного телефону, автотранспорту тощо.


Візьміть із собою фотокартку зниклої людини.


Інформацію про зникнення людини впродовж доби розміщують в інформаційно-пошуковій системі.


Також повідомляємо, що працівники поліції не можуть відмовити Вам у прийомі заяви чи повідомлення про зникнення особи. Відмова з будь-яких причин тягне за собою дисциплінарну відповідальність.

Якщо дитина стала жертвою кримінального правопорушення або вам відомо про факт його вчинення, негайно повідомте про це в поліцію. 


Заяву можна оформити письмово або зробити усно за номером телефону спецлінії «102».


У разі безвісного зникнення дитини необхідно діяти наступним чином:


1. Після того, як Ви виявили відсутність дитини упродовж тривалого часу, зверніться із заявою до поліції або повідомте про це на телефон спецлінії «102».
   

2. До поліції візьміть із собою фотографію, що відповідає віку дитини із чітким зображенням обличчя.    
   

3. Надайте поліцейським якомога більше інформації про дитину: її звички, вподобання, інформацію про стан здоров'я, зразки біологічного матеріалу, номер мобільного телефону (IMEI), коло спілкування,   відвідування соціальних мереж, чи з задоволенням дитина ходила до школи, а також про що востаннє говорили з дитиною.


Також, аби розшук був успішним, постійно інформуйте правоохоронців про нові відомості стосовно розшукуваної дитини.

Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного, економічного спрямування члена/ членів сім’ї стосовно іншого/інших членів сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи, чинять моральну шкоду, шкоду фізичному та психічному здоров'ю.


Якщо Ви або Ваші близькі стали жертвою насильства в сім'ї, зверніться до поліції. Відмова у прийнятті й розгляді заяви не допускається.


Необхідно знати, що прийняття, облік і розгляд заяв здійснюється за місцем проживання постраждалої людини або ж стосовно якої існує загроза вчинення насильства.


У заяві зазначаються:


  • прізвище, ім'я та по батькові постраждалого;


  • місце проживання постраждалого або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства;


  • інформація про те, ким вчинено насильство в сім'ї, час і місце його вчинення, умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування, інші обставини вчинення насильства в сім'ї.


Відомості про особисте життя та інша інформація, що міститься в заяві, не підлягають розголошенню.

Більше інформації, номери телефонів, куди можна звернутися за допомогою:

Протидія домашньому насильству


У такому випадку Вам потрібно негайно повідомити про це в поліцію на телефон спецлінії «102» або ж звернутися з письмовою заявою.

Назвіть правоохоронцям своє прізвище, ім'я, по-батькові, число, місяць, рік народження, місце свого проживання, номер мобільного телефону (щоб працівники поліції могли зв'язатися з вами) та адресу місця події.

Обов'язково дочекайтеся приїзду працівників поліції та повідомте про все, що Ви бачили або що з Вами сталося.

Якщо ж Ви стали свідком кримінального правопорушення, важливо запам'ятати зовнішність зловмисника: одяг, наявність особливих прикмет (борода, вуса, родимі плями, татуювання, шрами і т.д.), анатомічні особливості (кульгавість), дефекти мови тощо.

У разі наявності свідків, попросіть їх зачекати разом із вами прибуття працівників поліції. Якщо ж вони не мають можливості залишитися на місці події, занотуйте їхні повні дані, місце проживання та контактні телефони.


Алгоритм дій, якщо ви стали свідком чи жертвою катування, вчиненого поліцейськими.
Завантажити пам'ятку.

У випадках, коли Ви стали свідком порушення громадського порядку, негайно повідомте про це до поліції на телефон спецлінії «102» та дочекайтеся прибуття правоохоронців для надання свідчень.

У разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета слід додержуватися наступної послідовності дій: 


1. Негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку.


2. Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше, ніж 100 м. У разі необхідності надати допомогу у залишенні небезпечної зони літнім людям, дітям та особам з інвалідністю.


3. Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами 101, 102 та дати максимально детальний опис виявленого предмета і ситуації, що склалася.

З метою запобігання небезпеки вибуху фахівці управління вибухотехнічної служби Національної поліції України розробили ілюстровану пам'ятку з алгоритмами дій у тих чи інших ситуаціях. Пам'ятка містить опис і зовнішній вигляд боєприпасів, а також практичні поради, як уникнути небезпеки вибуху.

Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще більш актуальним. Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру – знайти їх можна за посиланням.

Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати.

1. Перебувайте в укритті

Це може бути підвал або середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок. 

2. Слідкуйте за офіційними джерелами інформації

Користуйтесь повідомленнями від рятувальників (ДСНС), поліції, місцевої влади. Увімкніть телебачення, радіо, слідкуйте за офіційними каналами місцевої влади. До прикладу, підпишіться на такі канали в Telegram або Facebook. Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконуйте їх обов’язково. 

3. Знезаразьте себе

Зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

4. Помийтесь, якщо є така можливість

Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

5. Одягніть чистий одяг

Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вище перераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

Безпека води та харчових продуктів 

Допоки рятувальники чи влада не повідомили про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Пакування захищає рідину всередині від радіоактивних речовин. 

Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє від радіоактивних речовин. Тож майте запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання. Вода в інших ємностях у вашому домі, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття себе, а також пакувань з їжею і водою.

Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.

За аналогією із водою, харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа з холодильника та морозильної камери. 

Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Теж саме зробіть із кухонним приладдям перед використанням.  Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

Джерело: МОЗ

Як не стати жертвою шахрайства?

Схема телефонного шахрайства проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого.

Шахраї телефонують на мобільний, як правило, увечері або вночі (номер набирають найчастіше наздогад). Зловмисники кажуть, що родич затриманий працівниками поліції або потрапив у біду (сюжет може бути найрізноманітніший) і для «вирішення проблеми» потрібні гроші. При цьому аферисти навмання називають родича – син, донька, онуки тощо. Якщо у жертви дійсно є такі родичи, продовжує свою аферу, якщо немає – кидають слухавку.

Аферисти діють швидко та наполегливо, не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві і виконують поради «доброго» посередника. Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з'ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.

Мета одна – виманити гроші, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту.

Щоб не стати жертвою таких шахраїв, дотримуйтеся таких рекомендацій: 

1. Не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2. Ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім'я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.

3. Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич, після чого передзвоніть в поліцію на 102 і перевірте інформацію.

4. Спробуйте якнайскоріше зв’язатися з тим, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись поліцейськими, вимагають у вас гроші за «вирішення будь-яких питань», негайно телефонуйте до поліції. 

Не забувайте: якщо ви намагаєтеся виручити своїх близьких за допомогою хабаря, то самі стаєте винними у злочині, передбаченому ст. 369 КК України «Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі».

   

  • не залишайте транспорт без догляду навіть на короткий час;

   

  • залишайте автомобілі, по можливості, на охоронюваних стоянках або в гаражах;

   

  • обладнайте автомобілі як електронними, так і механічними пристроями проти викрадення;

     

  • не залишайте авто на тривале зберігання в гаражі, не обладнаному надійними замками, що запобігають зріз петель воріт;

     

  • не залишайте в салоні автомобіля на видному місці коштовні речі, які можуть привернути увагу злочинців;

   

  • не залишайте документи в салоні, носіть їх із собою;

   

  • не саджайте в салон випадкових пасажирів;

   

  • не показуйте місця встановлення пристроїв проти викрадення й «секреток»;

   

  • якщо Ваш автомобіль викрали, не гайте час на самостійний розшук, терміново звертайтеся до поліції 



Дотримуйтеся простих правил:


  • Не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу Інтернет, зокрема ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо.


  • Для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовуйте окрему платіжну картку з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.


  • Необхідно використовувати сайти тільки відомих і перевірених Інтернет-магазинів.


  • Обов'язково переконайтесь у правильності зазначення адреси сайтів, до яких підключаєтесь і через які збираєтеся здійснювати оплату товарів, оскільки схожі адреси можуть використовуватися для здійснення незаконних дій або сумнівних операцій з використанням персональних даних платіжної картки.


  • Здійснювати оплату товарів, придбаних через мережу Інтернет, тільки зі свого комп'ютера з метою збереження конфіденційності персональних даних та інформації про картковий рахунок. Якщо оплата товару здійснюється через чужий комп'ютер, після завершення всіх розрахунків переконайтеся, що персональні дані та інша інформація не збереглися (знову відкривши сторінку продавця, на якій здійснювалась оплата товару).


  • Слід встановити на свій комп'ютер антивірусне програмне забезпечення і регулярно здійснювати його оновлення та оновлення інших програмних продуктів (операційної системи, прикладних програм). Це захистить вас від проникнення неліцензійного програмного забезпечення (вірусів).


Пам'ятайте: важливим є збереження історії спілкування із правопорушником та самого факту переказу грошей.


Якщо ви стали жертвою шахраїв:


  • негайно звернутися до поліції із письмовою заявою;


  • звернутися із повідомленням про вчинення злочину до адміністрації чи служби безпеки торгівельного майданчика мережі Інтернет, де було вчинено шахрайство, та попросити, аби вони зафіксували усі електронні сліди скоєного. У подальшому це може бути використано в якості доказів.

Пропонуємо вам декілька простих порад, аби не потрапити у халепу при працевлаштуванні. Головна з них – оцінювати все реально і не розраховувати на "легкі" гроші.


Порада: при пошуку роботи обов'язково проаналізуйте середній рівень оплати праці.


Адекватний і відповідальний працедавець запропонує вам середньоринкову компенсацію.


Ні за що не платіть!


У деяких фірмах претендентам на посаду повідомляють, що для отримання бажаної посади їм необхідно заплатити певну суму. Наприклад, за курс навчання, за підписання договору, літератури або за оформлення міфічної дисконтної картки і т.д.

Ваші відносини з організацією слід оформити документально. Вимагайте, щоб з вами уклали трудовий договір. У документах мають бути чітко прописані усі умови роботи і обов'язки сторін, у тому числі розмір і порядок нарахування зарплати та інші виплати. Усні обіцянки ні до чого не зобов'язують. Зокрема, уважно читайте трудовий договір, адже надання фірмою-роботодавцем консультативних послуг не зобов'язує вас працевлаштовувати.


Будьте пильні, перевіряйте надану Вам інформацію.

Це негативне явище впливає на всі сфери суспільного життя, політику, економіку, право, міжнародні відносини, гальмує всі позитивні надбання демократії в Україні. Боротьба з хабарництвом є одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368 КК України) – один із найнебезпечніших посадових злочинів.


Що робити, якщо у вас вимагають хабар?

Зверніться до поліції або прокуратури 

Якщо ви хочете повідомити про правопорушення, пов’язане з корупцією, телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію



Причини скоєння ДТП за участі пішоходів:

1. Порушення правил дорожнього руху безпосередньо пішоходами – перехід дороги в непередбаченому для цього місці (поза пішохідних переходів), перехід дороги на заборонний сигнал світлофора, раптовий вихід на проїжджу частину дороги перед автомобілем, який близько їде, ходьба пішоходів по узбіччях доріг, трасах (без елементів світлоповертання, коли пішохода в темний час доби практично не видно).


2. Порушення правил дорожнього руху водіями – перевищення швидкості руху, що є одним із основних порушень. 

Обов'язково використовуйте світлоповертальні елементи під час пересування у темну пору доби.

З метою профілактики аварійності за участі пішоходів поліція нагадує:


  • пішоходи повинні рухатися по тротуарах;


  • якщо немає тротуарів, рухатися можна по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому потрібно бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху;


  • переходити проїзну частину необхідно тільки на пішохідному переході;


  • при переході проїзної частини з дітьми дорослий повинен міцно тримати дитину за руку;


  • перед виходом на проїзну частину із-за стоячих на узбіччі транспортних засобів пішоходи повинні переконатися у відсутності транспорту, що наближається;


  • у темний час доби і в умовах недостатньої видимості при русі по проїзній частині або узбіччі поліція рекомендує пішоходам використовувати одяг світлих відтінків, а також зі світлоповертаючими елементами для своєчасного виявлення їх іншими учасниками дорожнього руху.


Пішоходам забороняється:


  • виходити на проїжджу частину, не переконавшись у безпеці;


  • раптово виходити чи вибігати на проїжджу частину, в тому числі і на пішохідний перехід;


  • залишати дітей дошкільного віку без нагляду;


  • переходити проїзну частину у невстановлених місцях;


  • рухатися по автомагістралі або дорозі для автомобілів.
Поліцейським та держслужбовцям
  • Отримали подарунок чи винагороду, взяли кредит, придбали рухоме чи нерухоме майно?

  • Усе це – зміни в майновому стані, про які поліцейський має повідомити відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».


Чи відомо вам:


  • Що таке повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?


  • У яких випадках потрібно повідомляти про суттєві зміни? Скільки часу ви маєте, аби повідомити про зміни в майновому стані?


  • Як поліцейському не стати порушником антикорупційного законодавства – поради фахівців дивіться у відео.



Корисне відео для тих, хто щороку заповнює декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.


Начальник відділу проведення люстрації Управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації Нацполіції Олег Лозовий розповідає про найтиповіші помилки при заповненні декларації.


  • Чому важливо  зазначати інформацію у всіх 16 розділах декларації?


  • Чи потрібно дублювати дані з розділу про місце фактичного проживання до розділу про об'єкти нерухомості ? (одразу кажемо – ТАК)


  • Які тонкощі  при зазначенні інформації про членів сім’ї? Кого обов'язково вказувати у своїй декларації? 


  • Чи може поліцейський чи держслужбовець вказувати джерелом доходу самого себе?


  • Як заповнювати інформацію, наприклад, про свою квартиру, яка перебуває у спільній власності з іншими членами сім'ї?


  • Що з грошовими активами? Яка сума готівки, банківських вкладів підлягає декларуванню? 


  • В якому випадку виникають підстави для повної перевірки декларації Національним агентством з питань запобігання корупції?



УВАГА!!! З 01 жовтня 2019 року для оплати послуг у заяві на переказ готівки, платіжному документі в реквізиті «Призначення платежу» обов’язково зазначається код платежу, вимоги до формування якого визначені в пункті 1 розділу ІІ Інструкції щодо порядку формування коду платежу для оплати послуг, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 24.01.2019 № 43 (зі змінами).


У коді платежу для оплати послуг зазначаються шифр бюджетної установи, що належать до сфери управління Національної поліції України та код послуги, що надається Національною поліцією України.


У реквізиті «Призначення платежу» зазначається:


  • Для юридичних осіб:


*;шифр бюджетної установи НМУ;код послуги НПУ;кількість послуг, що підлягають оплаті;код ЄДРПОУ юридичної особи;*


  • Для фізичних осіб, які не мають РНОКПП:


*;шифр бюджетної установи НМУ;код послуги НПУ;кількість послуг, що підлягають оплаті;серія та номер паспорта фізичної особи;*


  • Для фізичних осіб, які мають РНОКПП (ідентифікаційний номер):


*;шифр бюджетної установи НМУ;код послуги НПУ;кількість послуг, що підлягають оплаті;РНОКПП фізичної особи;*


За потреби в реквізиті «Призначення платежу» після коду платежу зазначається інша інформація про платіж у довільній формі.


*;723501;1170002;1;1234567890;Дозвіл на право ввезення Іванов І.І., 158,10 грн


ПРИКЛАД:


*;723501;1170002;1;1234567890;Дозвіл на право ввезення Іванов І.І., 158,10 грн

,


де:


723501 – шифр Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області;


1170002 – код послуги щодо отримання дозволу на придбання і перевезення вогнепальної зброї, боєприпасів, інших предметів, на які поширюється дозвільна система для фізичних осіб (у термін до 10 днів) вартістю 158,10 грн (у тому числі вартість послуги 36,0 грн, вартість бланка 122,10 грн);


1 – кількість послуг;


1234567890 – РНОКПП (ідентифікаційний номер) Іванова І.І.


Також інформуємо, що найближчим часом на офіційному сайті Національної поліції України буде надано можливість самостійного формування платіжного документу.


До моменту реалізації такої можливості пропонуємо для отримання платіжного документу звертатися до відповідних структурних підрозділів органів та установ Національної поліції України, що надають такі послуги.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux