Слідчі Нацполіції повідомили про підозру керівникам фіктивних фірм, на рахунок яких надійшли 4,5 мільйона гривень держаних коштів

Майнові злочини

Кошти були перераховані від регіональної філії «Південно-Західної залізниці» АТ «Укрзалізниці», які були виділені  на ремонт та облаштування зони очікування для пасажирів на приміському вокзалі. 

Слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України за оперативного супроводження співробітників Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції повідомили про підозру двом директорам фірм-підрядників у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 (Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців) Кримінального кодексу України.  

Встановлено, що керівники підприємств, аби приховати незаконну діяльності, внесли в реєстраційну документацію недостовірні відомості про господарську діяльність. В подальшому посадова особа одного із підрозділів Південно-Західної залізниці АТ «Укрзалізниця», перерахувала 4,5 мільйона гривень цим підприємствам з ознаками фіктивності. Кошти виділялися на ремонт та облаштування зони очікування для пасажирів на приміському вокзалі.  

Фігурантам може загрожувати обмеження волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо: У лютому цього року працівники Нацполіції викрили протиправну діяльність службових осіб одного з структурних підрозділів Південно-Західної залізниці АТ «Укрзалізниця» у привласненні державних кошти, які виділялися на ремонт та облаштування зони очікування для пасажирів на приміському вокзалі. Аби привласнити кошти вони оформили низку договорів на виконання підрядних робіт. Фактично ремонт зробили власними силами, а кошти –  понад 4,5 мільйона гривень перерахували фірмам з ознаками фіктивності за начебто виконані роботи.

Управління комунікації
Національної поліції України

поліція
новини