На Черкащині водні поліцейські викрили водія у незаконному перевезенні риби на понад два мільйони гривень

Злочини проти довкілля

Зокрема у автомобілі порушника поліцейські виявили майже тонну риби різних видів. Жодних документів, що підтверджували би законність походження біоресурсів, водій не надав.

Під час проведення рейду прибережною територією Кременчуцького водосховища Черкащини поліцейські спільно із представниками державної екологічної інспекції помітили автомобіль. У транспортному засобі правоохоронці   виявили понад 970 кілограмів свіжовиловленої риби різних видів. Жодних документів, що підтверджували би законність походження біоресурсів, водій не надав.

У ході першочергових заходів поліцейські перевірили документи рибоприймального пункту, звідки здійснювався вивіз риби. Наразі встановлено,  що в журнал обліку прийнятих водних біоресурсів були внесені не лише недостовірні записи про кількість виловленої риби, а й інформація про низку уловів взагалі була відсутня.

Відтак для з’ясування всіх обставин на місце події прибула  слідчо-оперативна група Чигиринського відділу поліцейської діяльності  м. Чигирин Черкаського районного управління поліції.

Вже встановлено, що сума збитків, завдана державі, становить близько двох мільйонів гривень.

Водночас під час патрулювання прибережної захисної смуги Дніпра поблизу міста Канів поліцейськими роти з обслуговування водних об’єктів Черкащини викрито та затримано браконьєра. Зловмисник за допомогою гумового човна та мисинових сіток виловив понад 800 рибин різних видів. Збитки, завдані державі, становлять понад 110 тисяч гривень.

За обома фактами розпочаті кримінальні провадження за ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років. Слідчі дії тривають.

 

Управління комунікації

Національної поліції України