За півроку службові собаки допомогли поліцейським виявити близько 35 кг вибухівки та 57 кг наркотиків

Зброя

Про це повідомила керівник кінологічної служби країни Світлана Коломієць під час наради з підбиття підсумків роботи кримінальної поліції у першому півріччі 2018 року.

Начальник відділу організації кінологічної діяльності Нацполіції Світлана Коломієць повідомила, що поліцейські-кінологи зі службовими собаками беруть участь у розкритті тяжких злочинів, заходах із протидії тероризму та забезпечення публічної безпеки. За шість місяців цього року кінологи виїжджали на місця подій понад 12,7 тисяч разів. Серед них більше тисячі - виїздів за сигналами про мінування об’єктів з подальшим їх відпрацюванням.

«Ефективне застосування розшукових собак одразу після скоєння правопорушень сприяло розкриттю 6 тисяч кримінальних правопорушень. Також виявлено більше 440 вибухових пристроїв, 34,5 кг вибухової речовини, понад 100 одиниць вогнепальної зброї та 27,8 тисяч набоїв», – повідомила Світлана Коломієць.

Вона додала, що кінологи взяли участь у проведенні понад 900 спеціальних операцій з протидії незаконному обігу наркотиків. У результаті всього було виявлено 57,6 кг наркотичних речовин.

За словами начальника кінологічної служби, поліцейські-кінологи разом зі службовими собаками більше тисячі разів виходили на маршрути патрулювання задля забезпечення публічного порядку та безпеки. 

Окрім того, кінологи несуть службу на території проведення операції Об’єднаних сил. Поліцейські собаки залучаються до оглядів транспортних засобів на стоп-контролях, під час пошуку вогнепальної зброї та інших вибухонебезпечних предметів. Також кінологи беруть участь у заходах з протидії диверсійно-розвідувальним групам, охороні стратегічно важливих об’єктів та відпрацюваннях населених пунктів, які знаходяться на лінії розмежування.


Нагадаємо, кінологічну службу Нацполіції України очолила Світлана Коломієць.  Також повідомлялося, що бійці КОРДу пройшли курс підготовки кінологів із пошуково-штурмовим собакою.

 

Департамент комунікації 
Національної поліції України 
 

 

Матеріали для ЗМІ

Фото