При цьому громадяни стали менше приховувати такі факти та частіше звертатися за допомогою до поліції. Про це заступник Голови Національної поліції України повідомив сьогодні, 7 серпня.
Під час презентації освітнього серіалу про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич зауважив, що в Нацполіції були створені та вже активно працюють 45 мобільних груп з протидії домашнього насильства. Водночас заплановано запуск ще 50 таких груп.
«Наразі вони працюють в кожному великому місті, і ми плануємо запустити такі групи у сільській місцевості. Поліцейські у складі таких груп займаються не тільки реагуванням. Їхнє завдання також – професійна консультація постраждалим від домашнього насильства та профілактика з кривдником. Чим більше у нас буде мобільних груп, поліцейських, яке пройшли спеціальне навчання, тим більш професійним буде реагування на факти домашнього насильства», – сказав Олександр Фацевич.
Заступник Голови Нацполіції повідомив, що у порівнянні із минулим роком простежується системне зростання повідомлень про факти домашнього насильства.
«У цьому році поліцейські відкрили вже близько 900 кримінальних проваджень за вчинення домашнього насильства та склали понад 64 тисячі адміністративних протоколів. Це говорить про те, що громадяни нам довіряють і не приховують такі факти», – наголосив Олександр Фацевич.
Нагадаємо, відповідно до ст. 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України агресору загрожує покарання від штрафу до позбавлення волі на строк до двох років.
Раніше заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич наголосив, що для того, щоб запобігання та протидія домашньому насильству були ефективними, необхідно створити довірливу комунікацію між суспільством та поліцією.
Управління комунікації
Національної поліції України