Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Внутрішня безпека Нацполіції: війна і майнові злочинці
Опубліковано 02 травня 2022 року о 12:52

Привласнення чужого майна, користуючись трагічними обставинами чи бойовими діями, задля власного збагачення - злочин, який поширився Україною з приходом війни на нашу землю.

За час, відколи в Україні триває вторгнення росії, поліцейським все частіше доводиться стикатися з майновими злочинцями. Вибухи і стрілянина, які несуть із собою розруху і горе, їм лиш на руку.

Зловмисників ловлять, публічно карають, передають правоохоронцям для притягнення до законної відповідальності, однак їх кількість не зменшується. Умовно ці злодії-грабіжники діляться на кілька видів. 

Одні, користуючись «вдалою нагодою» - руйнуванням після пожежі чи обстрілу - викрадають товар з магазинів чи складів. 
Зокрема працівники Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ під час несення служби у місті Лисичанську виявили двох осіб біля зруйнованого промислового магазину. Чоловіки намагалися винести будівельні матеріали. Поліцейських запевняли, що товар, який вцілів після пожежі у крамниці, викрали, щоб полагодити зруйновані обстрілами власні оселі. Зважаючи на напружену ситуацію і постійні бойові дії у місті, правоохоронці провели роз’яснювальну роботу та відпустили затриманих. 


На Черкащині, зокрема у місті Умань, яке найбільше постраждало в перші дні вторгнення ворога, поліцейські внутрішньої безпеки НПУ затримали п‘ятеро осіб за підозрою у крадіжці в умовах воєнного стану. Зловмисники викрали цінні речі з помешкань та автомобілів жителів міста: побутову та оргтехніку, золото, мобільні телефони, дитячий велосипед. Наразі усім їм вручено підозри за ч. 4 ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України, справи трьох фігурантів уже розглядаються у суді.

А ось на Київщині колеги із внутрішньої безпеки Нацполіції встановили інформацію щодо іншого «виду» цих злочинців. Двоє мешканців села Перемога, Броварського району, не лише грабували своїх односельців, а й тісно співпрацювали з окупантами.

58-річний уродженець Хмельниччини та 35-річний киянин в минулому раніше судимі. Коли російські загарбники окупували Київську область, спільники радо їх зустріли. Зрадники постійно знаходились у розташуванні ворожих військ, біля їхньої техніки та на блокпостах. З відома росіян чоловіки промишляли по оселях мешканців села, а награбовані продукти і речі віддавали окупантам. Крім того, запроданці, мов справжні поліцаї, доносили ворогу про будинки, де мешкали родини бійців Тероборони і працівника Нацполіції. 

Старшого зі зрадників затримали  військові ЗСУ. Його подільника, який переховувався у недобудові села Чубинське, Бориспільського району, затримали працівники УДВБ та поліції Баришівки. Наразі обома перевертнями займається слідче управління СБУ у Києві та Київській області в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України. 

Окремої уваги заслуговують ще одні воєнні злодії - справжні «стерв’ятники». Яскравих «екземплярів» викрили оперативники Житомирського управління ДВБ Нацполіції. 

Поліцейські встановили, що над територією Тетерівської громади Житомирського району під час повітряного бою російські окупанти підбили літак МІГ-29 ЗСУ. Аби врятувати сотні життів наш герой-пілот до останнього залишився у кабіні своєї пташки, відвів її до лісової місцевості, де загинув у полум’ї палаючого борту. 

Першими на місце падіння дісталися п‘ятеро мешканців села Дениші. Замість того, щоб викликати на місце правоохоронців та допомогти організувати транспортування рештків загиблого захисника, місцеві чоловіки вчинили як істинні мародери. Витягли з літака бойовий комплект, повидирали засоби управління судном: плати, мікросхеми, датчики - деталі, які містять дорогоцінні метали. А найганебніше - чоловіки поцупили у пілота, який щойно за них воював, табельну вогнепальну зброю. 

За зібраними матеріалами слідчі поліції Житомирщини внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури працівники внутрішньої безпеки поліції, слідчі та спецпризначенці житомирської поліції, а також співробітники обласного УСБУ провели у викритих фігурантів санкціоновані обшуки. 

Під час заходів вилучено частини літака, сигнальний пістолет загиблого пілота, гранати та зброю без відповідних дозвільних документів. Табельну зброю військового правоохоронці шукають. Наразі проводиться низка експертиз, за результатами яких зловмисникам оголосять про підозру. 

У разі наявної інформації щодо осіб, причетних до аналогічних протиправних дій, просимо повідомляти на спецлінію «102».

Департамент внутрішньої безпеки 
Національної поліції України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux