З початку позачергових виборів слідчими підрозділами Нацполіції розпочато 60 кримінальних проваджень

Вибори 2019

Загалом упродовж передвиборчої кампанії до органів поліції надійшло понад 1,4 тисячі повідомлень про порушення у виборчій сфері. Про це йшлося сьогодні, 2 липня, під час відеоселекторної наради.

За словами заступника Голови Нацполіції Олександра Фацевича, упродовж передвиборчої кампанії до органів поліції надійшло понад 1,4 тисячі повідомлень про порушення законодавства.

«Переважно вказана інформація пов’язана з незаконною агітацією - 1093 факти, підкупом виборців - 114 фактів, перешкоджанню здійсненню виборчого права - 48 фактів»,- сказав Олександр Фацевич.

Він додав, що для забезпечення публічної безпеки та порядку у день виборів заплановано залучити понад 72 тисячі поліцейських.

Заступник начальника Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе зазначив, що з початку виборчого процесу розпочато 60 кримінальних проваджень. Зокрема,  48 кримінальних проваджень безпосередньо пов’язані з порушенням виборчого законодавства. Ще 12 кримінальних проваджень  – це злочини загально-кримінальної спрямованості, які опосередковано пов’язані з порушенням виборчого процесу.

Найбільше кримінальних проваджень розпочато в Одеській (8) та  Дніпропетровській областях (7), а також  в місті Києві (6).

«Близько 80 відсотків із загальної кількості зареєстрованих кримінальних проваджень, безпосередньо стосуються порушення виборчих прав громадян. Також вони пов’язані з перешкоджанням вільному здійсненню громадянами виборчого права та підкупом виборців»,- сказав Максим Цуцкірідзе.

Нагадаємо, що заступник начальника ГСУ Максим Цуцкірідзе повідомляв, що міського голову Василькова відсторонили від займаної посади. 

 

Департамент комунікації

Національної поліції України