У день голосування слідчі поліції розпочали понад 40 кримінальних проваджень щодо виборчого процесу – Олександр Фацевич

Вибори 2019

Усього упродовж 21 липня  до органів поліції надійшла майже 1, 8 тисячі  заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. Переважна кількість порушень стосувалася незаконної агітації, перешкоджання здійснення виборчого права, підкупом виборців та пошкодження бюлетеню. Про це повідомив сьогодні, 21 липня, заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич.

Станом на  18-ту  годину до підрозділів поліції надійшло 1 792 заяви та повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом.

Найбільше таких повідомлень зареєстровано в Дніпропетровській (237), Донецькій (242) та  місті Києві (129).

Здебільшого, зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією (426 фактів), підкупом виборців  (60), перешкоджанням здійсненню виборчого права (56).

За 44 фактами відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Зокрема, 23 кримінальних провадження розпочаті за ст.158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня), шість – за ст. 160 (Підкуп виборця) та п’ять кримінальних проваджень - за ст.157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права).

«До Нацполіції надходять повідомлення про замінування. Ми маємо 16 повідомлень про замінування 59 виборчих дільниць. На місці працюють вибухотехніки. На даний час інформація про замінування не підтверджується»,- зазначив Олександр Фацевич.

Він також додав, що поліцейські  склали 41 протокол. Найбільше протоколів – 17 – складено за порушення правил ведення агітації. За  скоєння дрібного хуліганства складено 17 протоколів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що станом на 15-ту годину поліцейські зареєстрували понад 800 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

 

Департамент комунікації

Національної поліції України