Столичні правоохоронці перевіряють інформацію про можливий підкуп виборців

Вибори 2019

У соціальній мережі з’явилася інформація щодо грошової винагороди за участь в акції на підтримку одного із кандидатів у Президенти України. Масовий захід запланований на 24 лютого у Кіровоградській області.

До поліції Києва надійшла заява від директора громадської організації про те, що у соціальній мережі з’явився фейковий акаунт їхньої спільноти. Чоловік зазначив, що на цій сторінці розміщені заклики щодо участі громадян в акції на підтримку одного із кандидатів на президентських виборах. За перебування на такому заході у парку міста Гайворон обіцяють винагороду у розмірі 600 гривень.

За даним фактом слідчі Головного управління Національної поліції у місті Києві розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Поліцейські у рамках провадження перевіряють інформацію про можливий підкуп виборців.

Відділ комунікації поліції Києва

Катерина Поліщук

поліція
новини
безпека
вибори 2019