Поліція Харкова відкрила кримінальне провадження за фактом підкупу виборців

Вибори 2019

21 червня в мережі Інтернет було виявлено ряд повідомлень громадян, в яких вони вказували на факт розповсюдження наборів з лікарськими засобами від імені одного з кандидатів у депутати Верховної ради 

Відповідно до інформації, розповсюдженої у соціальних мережах, невідомі роздавали харків’янам коробки з ліками від імені одного з кандидатів у депутати Верховної ради України.  Громадяни розцінюють це як намагання вплинути на реалізацію виборцями округу № 169 їх виборчого права під час голосування на дострокових парламентських виборах і змусити людей віддати свій голос за певного кандидата.

За даним фактом слідчим Київського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 4  ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Нагадаємо, що з початку передвиборчої кампанії поліцією Харківщини зареєстровано 18 повідомлень про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України». На даний час тривають перевірки інформацій, викладених у заявах.

Відділ комунікації поліції
Харківської області

вибори 2019