Упродовж доби до поліції надійшло понад 60 заяв та повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого процесу

Вибори 2020

Слідчі підрозділи розпочали три кримінальні провадження. Також складено два адміністративні протоколи. Загалом з початку виборчого процесу надійшло понад 16,7 тисяч заяв та повідомлень щодо порушень виборчого процесу. Розпочато понад 1,1 тисячі кримінальних проваджень та складено  понад 2,4 тисячі адміністративних протоколів. 

Сьогодні, 22 листопада, проводиться повторне голосування в рамках виборів депутатів сільської, селищної, міської ради,  сільського, селищного, міського голови.

Загалом з початку виборчого процесу до поліції надійшло 16 728  заяв та повідомлень щодо порушень виборчого процесу. Розпочато 1 161 кримінальне провадження та складено   2 433  адміністративні протоколи. 

Упродовж "дня тиші" до територіальних органів Національної поліції надійшла 61 заява та повідомлення, пов’язані з порушеннями виборчого процесу.

Найбільше порушень виявлено у  Дніпропетровській (27), Миколаївській (9), Львівській (7),  Донецькій та Запорізькій (по 5) областях. Ще чотири  правопорушення виявлено у Черкаській області, по два у Закарпатській і  Полтавській областях та  один факт порушення виборчого процесу встановлено у Рівненській  області.

Зазначені повідомлення стосувалися: незаконної агітації – 42, підкупу виборців – 14, порушення ведення реєстру виборців – 4 та шахрайства – 1.

Поліцейські склали  два адміністративні протоколи за ст. 212-10 (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації) КУпАП у Дніпропетровській та Львівській областях.

До ЄРДР унесено відомості щодо трьох кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 160 (Підкуп виборця, часника референдуму) Кримінального кодексу  України у Донецькій, Запорізькій областях та місті Черкаси.

Управління комунікації

Національної поліції України