Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
У Харкові учасники транснаціональної злочинної групи грабіжників постануть перед судом
Опубліковано 04 червня 2019 року о 16:26

Під виглядом надання послуг з оренди житла учасники організованої стійкої злочинної групи відкрито заволодівали коштами громадян. При цьому зловмисники погрожували потерпілим та застосовували насильство. Сума викрадених коштів становить понад 325 тисяч гривень. У грудні 2018 року співробітники управління стратегічних розслідувань поліції Харківської області викрили та затримали учасників групи. Наразі обвинувальний акт направлено до суду.

Працівники управління стратегічних розслідувань поліції Харківщини встановили, що до організації групи причетний 32-річний уродженець Вірменії. Розуміючи порядок надання послуг з оренди житла, у червні 2018 року він розробив злочинну схему відкритого викрадення чужого майна. Чоловік координував дії співучасників, оплачував орендну плату офісних приміщень, визначав розмір оплати виконавцям за вчинені кримінальні правопорушення.

До складу групи увійшли ще троє осіб – громадянин Грузії та дві громадянки України. За дорученням організатора групи жінки розміщували завідомо неправдиві оголошення на інтернет-ресурсі. За привабливими для майбутніх клієнтів умовами та низькими цінами вони пропонували оренду квартир у Харкові. Представляючись менеджерами агентства нерухомості, зловмисниці відповідали на дзвінки потенційних клієнтів та запрошували до офісу.

Під час зустрічі з потерпілими учасниці групи надавали напівзаповнені договори про надання інформаційних послуг, маскуючи це як формальну умову перед заповненням основного договору оренду житла. Аби афера виглядала ще більш реалістичною, зловмисниці домовлялися по телефону про зустріч нібито з орендодавцем. Цю роль грали інші учасники групи.

Після цього зловмисниці просили потенційних клієнтів надати для фотографування грошові кошти у сумі оплати оренди житла за два місяці нібито для перевірки платоспроможності клієнта або як необхідну звітність перед керівництвом. Зловмисниці обіцяли повернути кошти одразу після фотографування, але натомість просто викрадали їх.

Організатор групи також відповідав за безпеку жінок-виконавиць під час конфліктів  з потерпілими. У таких ситуаціях до приміщення заходив він та другий постійний учасник групи. В окремих випадках лідер групи залучав ще кількох осіб. 

Чоловіки погрожували застосувати насильство, а у разі непідкорення – наносили потерплим тілесні ушкодження. 

Наразі встановлено, що упродовж семи місяців злочинної діяльності групи їхніми жертвами стали 45 потерпілих. Загальна сума викраденого становить понад 325 тисяч гривень.

У грудні 2018 року співробітники управління стратегічних розслідувань поліції Харківської області  спільно із бійцями Корпусу оперативно-раптової дії (КОРД) затримали чотирьох учасників групи. Крім того, затримано ще двох осіб – громадян Азербайджану, – яких організатор долучав до насильницьких «заходів впливу» на потерпілих.

Наразі чотирьом основним учасникам групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 186 (Грабіж, вчинений в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України.

Обвинувальний акт вже скеровано до суду. Чотирьом основним учасникам групи загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 13 років із конфіскацією майна. Відповідно до ч.2 ст. 186 КК України двом громадянам Азербайджану ¬загрожує ув’язнення строком до шести років.

Нагадаємо, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань затримали обвинуваченого у вбивстві за втечу зі спецзакладу.


Департамент комунікації 
Національної поліції України 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux