31 січня роботу комплексної відео- та електронної фіксації презентували головам територіальних громад міста та району. Бердичів став другим на Житомирщині регіоном, де стартувала така новація.
У заході, окрім представництва поліції, взяли участь заступниця міністра юстиції, уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Олена Коваленко, заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська, голова Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк, голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов та інші представники місцевої влади та громадськості.
«Цей надзвичайно важливий для Нацполіції проєкт ми продовжуємо реалізовувати і в умовах війни, тому що ми - європейська країна. Захист прав людини для нас є беззаперечною цінністю. Це система, яка дає можливість не лише моніторити ситуацію із затриманими, а й кардинально змінює інфраструктурні умови для роботи із громадянами та безпосередньо поліцейських», - сказав начальник управління дотримання прав людини НПУ Руслан Горяченко, презентуючи присутнім систему «Custody Records».
Знайомство з новаціями відбувалось на прикладі стандартної ситуації затримання та доставлення уявного правопорушника до відділу поліції. Алгоритм дій на кожному з етапів їхньої відповідальні детально пояснювали та відповідали на запитання учасників презентації. Таким чином присутні оглянули приміщення для інтерв’ю із затриманим, його спілкування із захисником, проведення слідчих дій, а також окреме приміщення для перебування затриманих упродовж 24 годин. Усі вони обладнані системами відеонагляду з певними вимогами щодо роботи.
Руслан Горяченко запропонував до перегляду уже напрацьовані відеоматеріали з інших областей України, де такий проєкт стартував раніше. Побачені реальні ситуації викликали активне обговорення учасників заходу.
Заступник начальника Головного управління Нацполіції Житомирщини Артем Лисогор розповів про ефективність роботи системи відеоспостереження та перспективи її впровадження і розвитку загалом у регіоні:
«Це дуже дієвий інструмент для захисту прав людини: і затриманого, і поліцейського. Ми на практиці і досвіді реальних ситуацій у цьому переконались. Зафіксовані на відео та доступні для вивчення моменти є беззаперечними аргументами у спростуванні безпідставних звинувачень чи навпаки доведенні вини будь-якої особи».
Тож заступник начальника ГУНП подякував за підтримку у реалізації проєкту «Custody Records» міському голові Бердичева Сергію Орлюку, а також усім хто, долучився до цієї ініціативи.
Комітет міністрів Ради Європи знає про запровадження цієї системи у поліції України та підтримують його. Адже це один із тих проєктів, що отримали високу оцінку та наближають нашу державу до високих стандартів дотримання прав людини, - сказала Маргарита Сокоренко.
Учасники презентації відзначили позитивні зміни у роботі поліції загалом та Бердичівського райвідділу зокрема.
Відділ комунікації поліції Житомирської області