В столиці поліцейські затримали організатора дитячої порностудії

Торгівля людьми

Заходи по встановленню та документуванню зазначеного злочину проводилися в рамках співпраці з колегами з Великобританії.  Затриманий в різних орендованих фотостудіях столиці організував, режисирував,  приймав участь та проводив фото-, відеозйомки матеріалів порнографічного характеру за участі малолітніх та неповнолітніх дітей.

В рамках співпраці з Національним кримінальним Агентством Британії (NCA)  співробітниками Департаменту кіберполіції  проводилися заходи щодо перевірки інформації про існування на території України дитячої порностудії. Це перший спільний практичний результат після робочого візиту української делегації до Великобританії на чолі з Головою Національної поліції України Сергієм Князєвим. Зустріч між поліцейськими двох країн відбулася на минулому тижні.  

Відтак за результатами перевірки детективами слідчого управління поліції в Полтавській області було розпочато кримінальне провадження за ч.4 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) Кримінального кодексу України.

В результаті досудового розслідування поліцейські встановили та задокументували злочинну діяльність 51-річного чоловіка. Фігурант, прикриваючись діяльністю професійного фотографа, підшукував неповнолітніх осіб жіночої статі. Зловмисник  входив з ними в довірчі відносини, а через деякий проміжок часу схиляв їх до статевих зносин з ним та його 22-річним поплічником.  Відзнятий матеріал він за грошові кошти збував через мережу інтернет до країн Європейського Союзу, Азії та країн Америки.

За статеві зносини з неповнолітніми та участь їх у “порнозйомках”  зловмисник сплачував дітям від 500 до півтори тисячі гривень.

Спільними зусиллями співробітників  Київського управління кіберполіції, детективів слідчого управління поліції в Полтавській області та прокуратури в Полтавській області, за участі спецпідрозділу КОРД міста Києва було проведено санкціоновані обшуки за місцями проживання та переховування всіх учасників, причетних до виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії.

Поліцейські виявили та вилучили підручники  з неврології раннього дитячого віку, підліткової психіатрії, поведінки підлітків, а також фотоплівки, фотокамери, записники,  платіжки про перерахування організатору  грошових коштів від громадянина іншої держави. Також  вилучили банківські картки, металеві ланцюги, апаратуру для проведення зйомок та гроші.

Крім того, за місцем мешкання старшого чоловіка поліцейські виявили  двох неповнолітніх дівчат, стосовно яких фігурант готувався вчинити розпусні дії та виготовити дитячу порнографію.

Вже встановлено, що від злочинної діяльності затриманого постраждало п’ять неповнолітніх.

Наразі чоловік затриманий в порядку ст. 208 КПК України. Тривають заходи щодо встановлення малолітніх та неповнолітніх дітей,  які піддавалися сексуальній експлуатації.

Слід зазначити, що інформація про злочинну діяльність затриманого потрапила в засоби масової інформації. Відтак зловмисник встиг знищити частину доказів його злочинної діяльності.

Поліцейські звертаються до громадян: якщо хтось володіє будь-якою корисною для слідства інформацією щодо злочинних дій затриманого, просимо телефонувати на «102» або звертатися до найближчого відділу поліції.

 

Департамент комунікації

Національної поліції України

Матеріали для ЗМІ

Фото
Відео