Жінка, намагаючись прикрити свого чоловіка, у суді заявила, що підозрюваний не вбивав товариша, а саме вона причетна до смерті гостя. Поліцейські провели необхідні слідчі дії та встановили, що підозрювана збрехала. За неправдиві свідчення їй загрожує до 5-ти років ув’язнення.
22 лютого цього року поліція Київської області розпочала кримінальне провадження за фактом смерті 56-річного чоловіка. Його знайшли із вогнепальним пораненням у будинку екс-міністра. Через місяць поліцейські Київщини за процесуального керівництва місцевої прокуратури затримали підозрюваного.
Після чого до слідчих звернулась з письмовою заявою дружина підозрюваного про те, що саме вона винна у смерті їхнього гостя. Жінка ввела в оману слідство, повідомивши неправдивий механізм отримання смертельних тілесних ушкоджень загиблим для того, щоб її чоловік уникнув кримінальної відповідальності.
Під час обрання йому запобіжного заходу у залі суду жінці роз’яснили права та обов’язки свідка та попередили про кримінальну відповідальність відповідно до вимог ст. 384 Кримінального кодексу України. Однак фігурантка, всупереч закону, умисно ввела в оману слідчого суддю і надала неправдиві покази. Зокрема розповіла, що пістолет був у руках загиблого, вона підійшла до нього та намагалася відібрати зброю. Під час цієї боротьби пролунав постріл - і гість впав на підлогу. Екс-міністра, за словами жінки, в цей момент не було в кімнаті
Поліцейські отримали стенограму виступу жінки в суді, проаналізували її та знайшли ряд розбіжностей із матеріалами провадження. Аби перевірити покази фігурантки, призначили слідчий експеримент. У присутності адвокатів, судово-медичного експерта та правоохоронців підозрювана відтворила події того вечора. Після детального дослідження, експерти зробили висновок, що дружині екс-міністра невідомі усі обставини події, тож вона не може бути причетна до вказаного вбивства, а відтак її свідчення неправдиві.
Сьогодні, 10 квітня, слідчі поліції Київської області повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України, це — введення в оману суду або іншого уповноваженого органу. Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5-ти років.
Слідство триває. Зусилля правоохоронців спрямовані на всебічне, об'єктивне та неупереджене розслідування.
Управління комунікації
Національної поліції України