Загалом з початку року поліцейські у рамках операції Об’єднаних сил вилучили з незаконного обігу 194 одиниці вогнепальної зброї, більше 700 гранат, понад 80 тисяч патронів та 187 кг вибухівки.
Серед вилученого також 57 протитанкових гранатометів (РПГ), 46 автоматів, більше 40 зразків атипової зброї, 37 пістолетів. В тому числі поліцейські виявили понад десятка одиниць вогнепальної зброї, яка була викрадена бойовиками під час окупації у військових та правоохоронних підрозділах.
Все це громадяни зберігали у себе вдома, ризикуючи життям оточуючих, або намагалися провезти за межі ООС, до мирних областей.
Житель Бахмуту переобладнав свій гараж на склад боєприпасів: приміщення доверху було забите ящиками з гранатами, РПГ, протитанковими мінами і тисячами патронів. Оскільки вибухонебезпечний об’єкт знаходився біля будинків в житловому секторі, знешкоджували обережно, за участі вибухотехніків.
Ще один схрон, прихований під сіном, було виявлено в ході відпрацювання ООС у Торецьку. А у Волновасі чоловік знайшов та приховав у себе 4 кг тротилу.
Аби рятувати життя людей, поліцейські впровадили систему безпеки, яка допомагає блокувати цю загрозу.
До її складу входить мережа блокпостів, постійна присутність нарядів поліції на залізничних вокзалах та автостанціях, в службах доставки вантажів, а також оперативні заходи. Транспорт і багаж перевіряються із собаками, а райони, де проходять залізничні магістралі та траси міжобласного сполучення посилено патрулюються.
Як результат - поліція блокувала 110 спроб перевезення зброї. Кожен другий факт був виявлений на блокпостах, а перевізниками були, як правило, мирні громадяни.
Граната, міна, набої та наркотики – з таким набором зупинили поліцейські водія легкового автомобілю на вулиці Покровська. А у Костянтинівці поліція врятувала пасажирів потягу від загрози вибуху: чоловік з підствольним гранатометом, гранатами і патронами був затриманий на блокпосту за кілька годин до від’їзду.
Також правоохоронці блокували виробництво та збут боєприпасів.
За незаконне поводження зі зброєю передбачено від 3 до 7 років позбавлення волі. Однак в разі добровільної здачі бойових «сувенірів» людина звільняється від кримінальної відповідальності. І зараз все більше жителів Донеччини користуються цим правом.
Лише в жовтні громадяни видали поліції більше 3 тисяч боєприпасів – у більшості випадків люди розставалися зі зброєю, яку ховали більше 4 років, від самого початку бойових дій.