Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Незаконно привласнювали нерухомість: оперативники внутрішньої безпеки викрили банду харківських аферистів
Опубліковано 16 лютого 2023 року о 15:00

Кримінальне угруповання, здійснюючи фізичний та психологічний тиск, незаконно відбирали нерухомість мешканців Харкова. Жертвами аферистів ставали одинокі та малозахищені особи. Працівники Нацполіції, СБУ та обласної прокуратури провели спецоперацію і припинили діяльність зловмисників.

У поле зору оперативників Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України потрапила група шахраїв, яка незаконно привласнювала чужу нерухомість для подальшого продажу.

Встановлено, що стійка злочинна організація з чітким розподілом ролей орудувала на території Харкова впродовж останніх кількох років. Організував так звану банду «чорних рієлтор» відомий правоохоронцям раніше судимий 45-річний чоловік, який має вплив на криміногенну ситуацію у місті, та його 41-річний спільник.

До своєї незаконної діяльності чоловіки залучили інших місцевих жителів, які підшукували одиноких осіб серед малозахищених верств населення та створювали «умови» для протиправного заволодіння їх нерухомістю. Для досягнення цілей змовники вдавалися до різних методів, серед яких залякування, фізичне насилля та позбавлення волі.

Наприклад, одна з учасниць групи під виглядом співробітниці соціальної служби увійшла у довіру до 71-річного пенсіонера й оформила із ним фіктивний шлюб. Після цього зловмисники насильно вивезли чоловіка в інше помешкання з гіршими умовами та, застосовуючи фізичне насилля, змусили відмовитися від квартири на користь іншої особи. Згодом квартиру пенсіонера за фіктивними документами продали, а прибуток розділили між собою.

За подібною схемою фігуранти заволоділи й житлом 42-річного харків’янина: силою змусили передати квартиру у чужу власність, а самому переїхати до помешкання з низькими побутовими умовами за межами міста.

Ще однією жертвою зловмисників став 45-річний мешканець Харкова, який має проблеми із психічним здоров‘ям. Спільники силоміць утримували чоловіка у гаражному приміщенні, а його квартиру за підробленими документами переоформили на інших власників. Крім цього, аферисти на ім’я потерпілого зареєстрували фірму для подальшого використання у своїх потребах.

Правоохоронці з’ясували, що до діяльності шахраїв причетний один зі співробітників поліції Харківщини.

За зібраними матеріалами слідчі ГУНП в Харківській області розпочали кримінальне провадження.

Завдяки злагодженим діям працівників внутрішньої безпеки поліції, УСБУ в Харківській області та слідчих харківської поліції, за фізичної підтримки бійців відділу швидкого реагування ДВБ, роти поліції особливого призначення та спецпідрозділу «Альфа», учасників злочинного угруповання затримали.

Правоохоронці провели 25 санкціонованих обшуків, під час яких виявили та вилучили готівку у різній валюті, банківські картки, телефони, чорнові записи, документи на нерухоме майно, автомобілі, печатки з ознаками підробки, зброю та пакунок з марихуаною. Вилучене направлено на експертизу, за результатами якої діям фігурантам буде надана додаткова правова кваліфікація.

Також з «полону» аферистів звільнено чоловіка, якого змовники утримували проти його волі.

Наразі головні фігуранти затримані в процесуальному порядку. Шістьом аферистам вже оголошено про підозру за незаконне позбавлення волі (ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України) та шахрайство у складі злочинної організації (ч. 3 та ч. 4 ст. 190, ч. 1 та ч. 2 ст. 255 Кримінального кодексу України). Фігурантам загрожує до 12-ти років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.


 

Департамент внутрішньої безпеки 

Національної поліції України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux