Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Нацполіція та ДБР викрили топ-менеджерів банку у привласненні понад 2,5 мільярдів гривень
Опубліковано 05 серпня 2019 року о 17:54

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань та оперативники Департаменту захисту економіки Національної поліції України за процесуального керівництва Генпрокуратури викрили злочинну схему розтрати та привласнення коштів банку. Правоохоронці зібрали доказову базу причетності групи колишніх топ-менеджерів до цього злочину. Також перевіряється причетність до злочину народного депутата України. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2007-2014 років в іноземних банках офшорною компанією було відкрито кредитні лінії. В подальшому між банками (іноземна та українська сторони) були укладені договори застави на загальну суму 113 мільйонів доларів США.  У них український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в банках-нерезидентах.

Однак, у 2015 році за невиконання договірних зобов’язань зі сторони офшорної компанії іноземні банки стягують заставне майно поручителя. З кореспондентських рахунків українського банку  списують 113 мільйонів доларів США, одразу після визнання його неплатоспроможним.

Протягом тривалого часу у межах кримінальних проваджень оперативники Департаменту вивчали та аналізували документи щодо господарської діяльності та фінансових операцій між банківськими установами. Зібрали достатньо  матеріалів, що дають підставу вважати, що екс-заступник голови правління банку, начальник одного із управлінь фінустанови та інші топ-менеджери причетні до організації злочинної схеми з розтрати грошей банку. 

Сьогодні, 5 липня, слідчі ДБР за оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Нацполіції повідомили про підозру екс-заступникові голови правління та начальникові управління банку. Колишньому топ-посадовцю інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ( Вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч. 2 ст. 205(Фіктивне підприємництво) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Керівникові управління інкримінують ч. 5 ст. 27 (Пособництво), ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Вирішується питання щодо обрання екс-заступникові голови правління та начальнику управління банку запобіжного заходу.

Наразі у двох кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру семи колишнім посадовцям фінустанови, двоє з яких на даний час перебувають у міжнародному розшуку. Також за пособництво у придбанні суб’єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності засуджено власника офшору.

Крім цього,у липні 2019 року,одному з фігурантів було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці з альтернативою внесення 232 мільйони гривень застави. 

Правоохоронці продовжують слідчо-оперативні заходи щодо притягнення інших учасників злочинної схеми до відповідальності. Також перевіряється причетність до злочинної схеми і народного депутата України.


Наталія Калиновська,
Департамент захисту економіки 
Національної поліції України
тел. довіри(098) 103-96-59
[email protected]

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux