Голова Нацполіції обговорив з американськими партнерами можливість відкриття офісу підрозділу протидії наркозлочинності США в Україні

Наркозлочини

Йдеться про можливість відкриття у Києві офісу Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (DEA) Міністерства юстиції США. Це питання сьогодні, 13 лютого, під час зустрічі обговорили Голова Національної поліції України Сергій Князєв,  директор відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Стефані Холмс та представники DEA Кевін Деніалз та Джейсон Шумахер.

Участь у зустрічі взяли також начальник Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Андрій Кіхтенко, начальник Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Василь Неволя, представники Варшавського офісу Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Міністерства юстиції США та Посольства Сполучених Штатів Америки.

Сторони обговорили питання практичної взаємодії Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (DEA) Міністерства юстиції США з Національною поліцією України.

Директор відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Стефані Холмс висловила подяку і українським, і американським правоохоронцям за плідну роботу та тісну взаємодію.

«Пишаюся нашими досягненнями у співробітництві з DEA. Систематично бачу повідомлення про спільні розкриття, і сподіваюся, що в майбутньому на нас чекає тільки зростання, розвиток ще більше успішних проектів. І тому ми будемо й надалі надавати підтримку. Взаємна довіра є запорукою успіху в подальшому», – повідомила пані Стефані Холмс.

Очільник Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що наразі керівництво Нацполіції робить кілька акцентів у роботі реформованого українського підрозділу протидії  наркозлочинності.

«Ми постійно звітуємо суспільству про наші досягнення у протидії цим формам злочинності. Для мене – це важливий, але не основний показник. Про кількість наркоугруповань, які ми викрили та затримали, мають звітувати територіальні підрозділи. А головний офіс має займатися стратегічними розслідуваннями. Для мене важливим є той показник, що наркозлочинність взагалі зникла в тому чи іншому регіоні, населеному пункті, а не просто порожнє місце зайняли інші», – наголосив Сергій Князєв.

Глава відомства додав, що як раз у цьому напрямку налагоджена тісна комунікація української поліції з представниками DEA та Посольства США. Водночас відкриття в Україні офісу DEA тільки посилить цю взаємодію, а відтак – дозволить отримати кращий результат.

«Наші вимоги, зміни принципів та пріоритетів у роботі розуміють співробітники Департаменту протидії наркозлочинності. І думаю, що плідна співпраця з нашими американськими партнерами буде мати тільки позитивний результат», – зазначив Сергій Князєв.

Заступник регіонального координатора Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Міністерства юстиції США Кевін Деніалз повідомив, що приступаючи до виконання своїх обов’язків, він вивчав дані, які надходять з різних регіональних офісів. За словами пана Деніалза, він був приємно вражений матеріалами та роботою українського підрозділу протидії наркозлочинності.

«Саме створення нового підрозділу, весь ваш прогрес – це вражаючі досягнення. Хочу високо оцінити вашу роботу у цьому напрямку. Ваші результати – дуже потужний аргумент на користь відкриття офісу DEA та впровадження нових спільних проектів», – зазначив пан Кевін Деніалз.

Сергій Князєв висловив подяку американській стороні за систематичну підтримку.

«Наша з вами співпраця розвивається дуже швидко та плідно. Дякую вам за це, за матеріально-технічну підтримку. Завдяки спецтехніці, яку ви нам надали, наразі в технічному оснащенні українські поліцейські випереджають учасників наркоугруповань в Україні», – зазначив глава Нацполіції.

Нагадаємо, правоохоронці України та США обговорили створення міждержавної платформи для протидії наркозлочинності.

Також підрозділи протидії наркозлочинності отримали від міжнародних партнерів новий автотранспорт та технічне оснащення.

Департамент комунікації 
Національної поліції України