20 березня в Головному управлінні Нацполіції Житомирщини очільник поліції області Сергій Крупєй та голова Іршанської об’єднаної територіальної громади Анатолій Рак підписали Меморандум про співпрацю. Цей документ визначає зобов’язання обох сторін у реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».
- Головне завдання такої ініціативи – максимально орієнтувати офіцера на потреби людей, інтегрувати його у місцеву громаду, аби він знав про проблеми громадян та ефективні важелі забезпечення порядку і безпеки, - прокоментував Сергій Крупєй.
Проєкт передбачає кілька етапів реалізації. Першим є налагодження діалогу між поліцією та зацікавленими громадами. Потому відбувається відбір кандидатів на посади поліцейських офіцерів серед діючих працівників. Третім етапом стане їх навчання, що триватиме до 3 місяців. І заключними ланками є належна організація роботи у громаді та контроль її ефективності як зі сторони ОТГ, так і Нацполіції.
Нині в області створено 59 об’єднаних територіальних громад, в яких заплановано функціонування більше 40 поліцейських станцій, майже половина з них (17) уже відкрито.
- Поліцейські станції є однією з передумов реалізації проєкту. В Іршанській об’єднаній громаді така ініціатива запрацювала ще рік тому і, без перебільшення, створена та відкрита одна з кращих поліцейських станцій в області, - зауважив заступник начальника ГУНП в Житомирській області Артем Лисогор.
Відтак уже 16 березня стартував відбір кандидатів на офіцера Іршанської громади. Бажаючі можуть подати анкету через онлайн-реєстрацію (https://otg-officer.police.gov.ua/ ).
Після підпису Меморандуму про співпрацю присутні обговорили й інші актуальні питання, у тому числі щодо дотримання встановлених на період карантину обмежень та заборон.
Очільник Іршанської об’єднаної територіальної громади Анатолій Рак запевнив, що їх жителі розуміють серйозність ситуації та з розумінням ставляться до усіх заходів поліції із забезпечення безпеки та порядку.
Відділ комунікації поліції Житомирської області