Пілотний проєкт впроваджується з ініціативи Національної поліції та МВС України за сприяння Міністерства освіти та науки, Міністерства розвитку громад та територій, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Його мета – створення безпечного освітнього середовища, налагодження комунікації правоохоронців, рятувальників та освітян з органами місцевого самоврядування, учнівською та батьківською громадою.
Участь у заході, що відбувся в Головному управлінні Національної поліції в Кіровоградській області, взяли начальник Управління ювенальної превенції Нацполіції України Василь Богдан, керівник поліції області Роман Козьяков, начальник Головного управління ДСНС в області Віталій Миронюк, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко, представники Управління ювенальної превенції НПУ та управління превентивної діяльності ГУНП в області, ДСНС України, а також голови Новопразької територіальної громади Богдан Куруп, Приютівської територіальної громади Андрій Коломійцев і Катеринівської територіальної громади Тетяна Пучка.
Під час робочої зустрічі присутні обговорили основні принципи проєкту, аспекти та етапи його впровадження.
«Головна ціль проєкту – наявність у закладах освіти відповідальної особи територіальної громади, до повноважень якої будуть акумульовані функції щодо безпекових питань у навчальному процесі. Уповноважена особа співпрацюватиме зокрема з представниками поліції, ДСНС, освітянами у рамках створення безпечного дитячого середовища.
Наразі до проєкту вже доєдналися 23 громади з 15 областей. Кіровоградщина стала одним із перших регіонів, де участь у реалізації проєкту беруть кілька громад», - зазначив начальник Управління ювенальної превенції Нацполіції України Василь Богдан.
Керівник обласної поліції Роман Козьяков наголосив, що впровадження на Кіровоградщині пілотного проєкту «Вихователь безпеки» сприятиме поглибленню співпраці з громадами, спрямованої на захист прав дітей та проведення правовиховної і профілактичної роботи з підростаючим поколінням.
«Дякуємо представникам громад за участь у проєкті та продовжуємо працювати для подальшої його реалізації на території області», - зазначив очільник поліції Кіровоградщини.
Усі територіальні громади було ознайомлено про початок запровадження проєкту. Серед п’яти громад, які подали анкети, для подальшої участі відібрано три: Новопражську і Приютівську Олександрійського району та Катеринівську Кропивницького району. У цих територіальних громадах заплановано функціонування по одному вихователю безпеки, якими буде охоплено 9 загальноосвітніх навчальних закладів, де навчається понад 1600 учнів.
Наприкінці заходу його учасники підписали меморандум про співпрацю і партнерство.
Сектор комунікації
поліції Кіровоградської області