Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Налаштування доступності
 • A-
  A+
На фінальному етапі виборчого процесу до забезпечення публічної безпеки буде залучено близько 60 тисяч правоохоронців
Опубліковано 28 січня 2019 року о 11:26

Про це йшлося сьогодні, 28 січня, під час річної підсумкової колегії Міністерства внутрішніх справ під головуванням міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Участь у колегії взяв Голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков наголосив, що проведення чесних, прозорих та демократичних виборів – важливе для суспільства. 

«Питання забезпечення безпекової складової, питання забезпечення законності стосується всіх без винятку органів державної влади і всіх органів МВС. МВС спільно з ЦВК та громадянською мережею «ОПОРА» створена система оперативного реагування на порушення виборчого законодавства. Ви звертаєтесь до нас коли бачити порушення, ми проводимо перевірку. І якщо є порушення, є відповідна реакція, як з боку МВС так і з боку ЦВК», - сказав Арсен Аваков.

За словами глави Нацполіції, 2019 рік стане одним із найбільш соціально-активним за останнє п’ятиріччя. Відтак особлива увага поліції відведена забезпеченню публічного правопорядку та безпеки громадян.
 
«Проведення чесних і прозорих виборів – це лакмусовий папірець, тест на зрілість нашої демократії та державних інституцій. Всі демократичні держави світу будуть прискіпливо спостерігати перебіг перегонів. Всього ми очікуємо на прибуття понад 850 офіційних іноземних наглядачів. Проте країна-агресор також вживатиме заходів з дестабілізації ситуації в нашій державі. Тому виборча кампанія вимагатиме від нас концентрації ресурсів для забезпечення законності і правопорядку», – наголосив Сергій Князєв.

Він додав, що вже на підготовчому етапі поліцією вже реалізовано низку заходів. Зокрема, для забезпечення оперативного вирішення службових завдань, належного рівня взаємодії між структурними підрозділами поліції та координації дій з іншими правоохоронним органами в центральному органі управління поліцією розгорнуто діяльність робочої групи. Аналогічні робочі групи утворено і на регіональних рівнях. 

Також на базі Ситуаційного центру Національної поліції та відповідних центрів в регіонах налагоджено збір інформації про події, пов’язані з виборчим процесом. Забезпечується щоденний аналіз ситуації, а також напрацювання заходів реагування у разі ускладнення обстановки. Водночас розроблено План заходів Нацполіції щодо забезпечення правопорядку та публічної безпеки під час проведення передвиборчої кампанії та налагоджено взаємодію та обмін інформацією з Центральною виборчою комісією, а також Всеукраїнською громадською організацією «Опора». Сергій Князєв додав, що враховуючи масовані хакерські атаки на інформаційні ресурси ЦВК у 2014 році, кіберполіцією вжито додаткових заходів з протидії таким явищам.

«Всього у державі буде утворено 198 окружних та майже 30 тисяч дільничних виборчих комісій. Починаючи з 22 березня їхні приміщення поліція повинна взяти під цілодобову охорону. Також під охороною поліцейських відбуватиметься процес передачі виборчих бюлетенів до дільничних виборчих комісій. Закінчення передвиборчої агітації, проведення самого голосування та подальше встановлення його результатів – найбільш відповідальний етап виборчої кампанії», – підкреслив Голова Нацполіції. 

Він додав, що серед головних завдань правоохоронців – мінімізувати факти порушення виборчого законодавства, зокрема, як кримінального, так і адміністративного характеру. Глава відомства наголосив на недопущенні порушень публічного порядку та безпеки в ході проведення виборчої кампанії, насамперед, на об’єктах, що пов’язані з цим процесом.  Також Сергій Князєв підкреслив, що поліцейські мають забезпечити належну реєстрацію, реагування та розгляд заяв та повідомлень про події, пов’язані з проведенням виборів, та оперативне та якісне розкриття і розслідування цих злочинів.

Відтак заплановано, що на охорону публічного порядку та безпеки під час фінальної стадії виборчого процесу буде залучено близько  60 тисяч правоохоронців.

 

 

Департамент комунікації 
Національної поліції України 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux