Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Налаштування доступності
 • A-
  A+
МВС і Нацполіція ініціює вдосконалення українського законодавства щодо сурогатного материнства
Опубліковано 05 червня 2020 року о 17:41

Для усунення правових колізій між законодавством України та іноземних держав буде створена міжвідомча робоча група.  

За ініціативи Міністерства внутрішніх справ відбулася зустріч, в якій взяли участь директор Департаменту міжнародного співробітництва МВС України Мері Акопян,  радник заступника Міністра внутрішніх справ Сергій Човпан, начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Нацполіції Артем Крищенко, консули та дипломати Великобританії, Іспанії, Німеччини, Франції. 

Директор Департаменту міжнародного співробітництва МВС Мері Акопян зазначила: «Насамперед, ми маємо виявити проблематику у застосуванні допоміжних репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства та виявлення невідповідності в законодавстві. Ми повинні вивчити кращі практики з європейського законодавства для того, щоби комунікація з європейськими партнерами на цю тему відбувалася в зрозумілому правовому полі».

За словами Артема Крищенка, наразі широкого суспільного розголосу набули проблемні питання, з якими стикаються іноземні громадяни,  у яких народжуються діти із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства. 

За словами начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, нерідко це стається через правові колізії між законодавством України та іншими державами, де народження дітей за допомогою сурогатного материнства на правовому  рівні заборонено. Зокрема, це стосується реєстрації народження, документування паспортних даних, контролю за діяльністю відповідних медичних установ, нагляду за дотриманням прав учасників процесу та новонародженої дитини.

Артем Крищенко також додав, що сурогатне материнство з міркувань дотримання прав жінок та дітей, а також з метою недопущення торгівлі людьми, у багатьох країнах світу залишається забороненим.

«Нацполіція готова долучитися до врегулювання правових норм та удосконалення законів України щодо допоміжних репродуктивних технологій. Це питання потребує комплексного підходу з урахуванням міжнародного законодавства та практики. Тому ми сподіваємося на плідну співпрацю та допомогу представників іноземних держав», –  зазначив Артем Крищенко. 

За словами Мері Акопян, сьогоднішнє законодавство не дозволяє якісно відпрацьовувати правопорушення у випадках сурогатного материнства, а також дає можливість для здійснення шахрайства та інших порушень закону. Зокрема йдеться про фальсифікацію документів і нелегальний перетин кордону. 
«Ми будемо концентруватися і залучати стейкхолдерів, насамперед українських, та представників зацікавлених органів, щоб удосконалити законодавство», – зазначила Мері Акопян.

Водночас для детального вивчення питання та усунення прогалин в правовому регулюванні щодо використання допоміжних репродуктивних технологій буде створена міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники Нацполіції.

Управління комунікації

Національної поліції України


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux