Затримали фігуранта 3 жовтня у м. Дніпро співробітники Департаменту стратегічних розслідувань та Головного слідчого управління Національної поліції спільно з Офісом Генерального прокурора.
Нагадаємо: масштабну міжнародну злочинну схему заволодіння коштами фізичних осіб викрили у грудні минулого року. Серед її учасників були громадяни України та іноземці. Аби заволодіти коштами, зловмисники спеціально створили вебресурси, за допомогою яких проводилися удавані операції з купівлі-продажу різних активів. У разі інвестування громадянам обіцяли шалені прибутки. Надалі інвесторам телефонували співробітники кол-центрів, представляючись агентами торговельних платформ, та вимагали внесення додаткових коштів, а також оплати 15% комісії від суми отриманого «прибутку». Одразу після проведення розрахунків акаунти інвесторів блокувалися, а розміщені на них кошти привласнювали організатори шахрайської схеми.
Кошти ошуканих громадян переводили на рахунки підконтрольних організаторам компаній у різних країнах та легалізовували шляхом придбання елітної нерухомості, автомобілів та інвестування в бізнес-проєкти в Україні, зокрема вартість лише одного придбаного автомобіля еліти-класу становить 450 тис. євро. Серед потерпілих — громадяни Німеччини, Австрії, Швейцарії та інших країни, а сума завданих від шахрайської схеми збитків склала понад 10 млн євро.
Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Національної поліції у березні 2021 року встановили місце знаходження двох учасників угруповання. Їм повідомили про підозри за кількома статтями Кримінального кодексу та обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. А у червні про підозру повідомили третьому учаснику злочинної схеми.
Учора, 3 жовтня, у м. Дніпро поліцейські затримали ще одного учасника цієї оборудки. За погодженням із Офісом Генерального прокурора йому вже повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- участь в злочинній організації та участь у злочинах, вчинених такою організацією (ст. 255);
- легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ст. 209);
- шахрайство (ст. 190).
Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
Загальна вартість майна, що належить зловмисникам та на яке накладено арешти, становить понад 50 млн. євро.
Шахрайська схема викрита спільно з міжнародними партнерами – Генеральною прокуратурою міста Бамберга Федеративної Республіки Німеччина, Євроюстом та Європолом.
Проводяться подальші спільні заходи для встановлення місця знаходження організатора та причетних до «схеми» осіб.
Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України