Понад 4 млн грн збитків під час будівельних робіт на об’єктах - у Кривому Розі поліція викрила злочинну організацію

Майнові злочини

Шістьом учасникам угруповання повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу. Усім підозрюваним обрані запобіжні заходи.

Викрили злочинну «схему» розкрадання бюджетних коштів та встановили організатора й учасників оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області та слідчі обласного слідчого управління поліції.

У ході досудового розслідування поліцейські задокументували факти розкрадання бюджетних коштів під час проведення підрядних робіт на трьох об’єктах міста Кривий Ріг. А саме: реконструкції приміщень закладів охорони здоров’я та будівництва ділянки самопливного каналізаційного колектора.

Організував протиправну діяльність директор компанії-підрядника, допомагали йому співробітники цього ж товариства – техдиректор, головний інженер, начальник відділу, головний бухгалтер та її підлегла.

Діяли зловмисники за наступною «схемою»: до актів виконаних робіт вносили недостовірні дані щодо завищення вартості використаних будівельних матеріалів. На підставі сфальсифікованих офіційних документів фігуранти безпідставно отримали з бюджету 4,1 млн грн.

Організаторові та його п’яти спільникам за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури було оголошено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

•          ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину);

•          ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);

•          ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Усім підозрюваним суд обрав запобіжні заходи: організаторові - тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 198 тис. грн, двом учасникам - цілодобовий домашній арешт, ще трьом – нічний домашній арешт.

Крім того, у травні 2021 року щодо цієї групи осіб направили обвинувальний акт до суду. Зловмисники за аналогічною схемою розікрали 6 млн грн бюджетних коштів, виділених на реконструкцію та будівництво об’єктів системи охорони здоров’я та освіти. На даний час справа розглядається у суді.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

поліція
новини
ДСР