Поліцейські затримали зловмисника, якого правоохоронці Великої Британії розшукували більше трьох років

Майнові злочини

У рамках міжнародного поліцейського співробітництва працівники Департаменту карного розшуку розшукали та затримали засудженого за шахрайство громадянина Великої Британії на території України. 

56-річний, раніше судимий, чоловік протягом 2007-2013 років вчиняв шахрайські дії на території Великої Британії. Правоохоронці цієї держави розшукували його з 2015 року. Загальна сума збитків від злочинних дій чоловіка становить понад 750 тисяч фунтів стерлінгів.

Так, у березні 2015 року англійський суд заочно виніс рішення щодо позбавлення волі чоловіка строком на вісім років, а в березні 2018 року його оголосили у міжнародний розшук.

У серпні 2016 року представники Національного Агентства з боротьби зі злочинами Посольства Великої Британії в Україні звернулися по допомогу до працівників Департаменту карного розшуку Нацполіції України. Британські колеги повідомили, що засуджений ймовірно перебуває на території України. 

З’ясувалося, чоловік переїхав до Києва ще у 2014 році та разом із дружиною-громадянкою України проживав у орендованій квартирі. Аби заплутати поліцейських та приховатися від них, він постійно змінював місця мешкання.
Крім того, пошуки були ускладнені тим, що англієць вів відособлений спосіб життя, не контактував з оточуючими та взагалі рідко залишав місце перебування. 

Поліцейські провели комплекс заходів оперативно-розшукових заходів. В результаті кропіткої роботи та ретельної перевірки кола спілкування чоловіка та його дружини правоохоронцям вдалось встановити місце мешкання засудженого, де він перебував протягом останніх двох місяців.

Відтак 8 жовтня  оперативники Департаменту карного розшуку Нацполіції затримали зловмисника за ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо його екстрадиційного арешту.

Нагадаємо, Україна та Велика Британія будуть спільно боротися проти гібридних загроз з боку Росії. 

 

Департамент комунікації

Національної поліції України