Поліцейські Київщини завершили слідство у справі злочинної організації, яка «спеціалізувалася» на викраденні людей для заволодіння їхніми квартирами

Майнові злочини

Організувала діяльність угруповання мешканка Білої Церкви, до злочинної діяльності фігурантка залучила свого співмешканця та 10 жителів Києва та області. Упродовж 2018-2020 років зловмисники заволоділи шістьома квартира громадян.

Діяльність злочинної організації, організатора та її учасників викрили оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області, слідчі слідчого управління поліції області за процесуального керівництва прокуратури.

Організатором злочинної організації виявилася 37-ми річна мешканка Білої Церкви, яка вже була засуджена за шахрайство та підробку документів. «Правою рукою» був її співмешканець. Для реалізації свого злочинного плану жінка залучила ще 10 осіб – мешканці Києва та Білої Церкви.

Обвинувачені обирали квартири, які не перебувають на обліках в державних реєстрах, а їх власники померли або ведуть антисоціальний спосіб життя. При цьому застосовували фізичне насильство до господарів житла та проти їхньої волі вивозили до іншого місця, де утримували, поки не продадуть квартиру.

Для цього правопорушники виготовляли правовстановлюючі документи на нерухоме майно, зокрема залучали «свою» людину з підробленим паспортом, яка виступала у ролі власника. Також підроблювали різноманітні довідки, необхідні для подальшого продажу. Маючи повний комплект документів, виставляли нерухомість на продаж. Кошти від продажу покупці передавили начебто власникові, а той – організатору «схеми», яка розподіляла їх між усіма учасниками.

За такою схемою зловмисники заволоділи трьома квартирами в Білій Церкві та трьома в Києві.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт стосовно організаторки та 11 виконавців скеровано до суду за ч. 1, ч. 2, ст.255 (Створення злочинної організації), ч. 3, ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 3, ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Обвинуваченим може загрожувати до 12-ти років ув’язнення.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України