Донецький поліцейський та його спільниця намагалися провернути квартирну аферу – внутрішня безпека Нацполіції

Майнові злочини

Один зі співробітників донецької поліції разом із поплічницею оманою спробували заволодіти чужою квартирою. За незаконні махінації фігурантам загрожує кримінальна відповідальність.

Влітку 2020 року оперативники Донецького управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ встановили причетність одного зі  співробітників відділу  поліцейської діяльності Центрального відділу поліції ГУНП в Донецькій області до протиправних дій.

31-річний поліцейський разом зі своєю 35-річною спільницею, яка працювала ріелтором, вирішили ошукати 33-річну мешканку Маріуполя.  Змовники, користуючись скрутним фінансовим становищем власниці неприватизованої квартири, запропонували оформити на ріелтора довіреність на житло. Натомість пообіцяли допомогти приватизувати та продати  квартиру, щоби держава не конфіскувала її за великі комунальні борги. Жінці спільники мали намір віддати лише невелику частину суми із продажу майна.

За матеріалами УДВБ НПУ слідчі ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорськ, під процесуальним керівництвом обласної прокуратури, розпочали кримінальне провадження. 

Факти злочинної діяльності знайшли своє підтвердження під час проведених санкціонованих обшуків за місцем мешкання та у службових кабінетах фігурантів. Під час заходів вилучено довіреність, пакет документів на приватизовану квартиру, телефони, комп’ютерну техніку.

Наразі обом фігурантам вручено підозри за ч.3 ст.15 (Замах на злочин), ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Крім цього, за надання неправдивих свідчень спільниці поліцейського слідчі ДБР оголосили про підозру за ч. 1 ст. 383 (Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) та ч. 1 ст. 384 (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) Кримінального кодексу України. У разі доведення вини їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Департамент внутрішньої безпеки
Національної поліції України

ДВБ