Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС та допомога в евакуації людей – криворізький дільничний Тарас Каюн про службу на Херсонщині
Опубліковано 25 січня 2024 року о 14:00

У складі зведеного загону поліції Дніпропетровської області старший дільничний відділення поліції №2 Криворізького районного управління поліції Тарас Каюн прибув до Херсонської області у березні 2023 року та ніс службу до вересня минулого року.


«Одразу після отримання повідомлення про підрив дамби нас зібрали по сигналу «Тривога». Кожен поліцейський отримав чіткі завдання від командира – спочатку поїхали на берегову лінію ГЕС, щоб перевірити рівень води. У нашому районі зафіксували різке зниження цього показника. Розуміли, що вся прибережна територія замінована окупантами. Через шалений потік вода виносила на берег міни, постійно відбувалися потужні вибухи, водовороти. Часу зволікати не було, тож стали попереджати людей про негайну  евакуацію. Далі їздили передавали гуманітарну допомогу в підтоплені райони», - згадує поліцейський.

Тарас зазначає, що роботу з ліквідації наслідків катастрофи проводили під постійними обстрілами російських військових:

«Працював на блокпостах, проводив стабілізаційні заходи. Згодом на броньованому автомобілі розвозив хлопців по блокпостах, забирав їх, доставляв боєприпаси та воду. Також разом з колегами прибував на місця російських обстрілів, допомагав пораненим, проводив евакуаційні заходи, збирав докази російських злочинів проти мирного населення та займався виявленням диверсійно-розвідувальних груп».

Поліцейський згадує, що прибуваючи на документування наслідків чергового ворожого обстрілу, вони вкотре переконувались, що росіяни цілять у звичайні цивільні будинки, багатоповерхівки, школи, які не могли бути воєнними цілями.

«Важко бачити, як живуть мешканці розбитих міст і селищ, їхні понівечені оселі. У деяких районах не залишилося жодного вцілілого будинку, розбито школи, побито дороги, земля у вирвах, посічені дерева. Це – катастрофічні кадри», – ділиться дільничний.

Поліцейські намагалися усіляко підтримувати людей, допомагати їм, робити все можливе, щоб місцеві оговталися після окупації, а потім і після підриву дамби. Давали у користування генератори, щоб люди мали можливість хоча б зарядити телефони, павербанки, ліхтарі, запитували, чи є якість потреби, просто спілкувалися та підтримували їх.

«Ці люди пережили такий страх і біль, деякі втратили рідних, інші - все нажите майно, але все одно зберегли в собі людяність та віру у майбутнє. Окупанти і зараз роблять усе, щоб наші люди страждали. Тяжко далося це відрядження, але ані хвилини не шкодую, що там перебував», – зазначає Тарас Каюн.




Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області 

за матеріалами Криворізького РУП



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux