Такою була тема форуму, присвяченого розвитку підрозділів кримінального аналізу Національної поліції України. Захід відбувся на базі Голосіївського управління поліції Києва, де у 2021 році за підтримки міжнародних партнерів був створений перший сектор кримінального аналізу.
Участь у форумі взяли представники Департаменту кримінального аналізу, керівники обласних підрозділів та міжнародні партнери – представники Місії регіонального програмного офісу Міжнародної програми підвищення кваліфікації органів кримінального розслідування в Україні (ІСІТАР), Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, а також представники Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. У режимі відеоконференції до заходу долучилися президент Міжнародної асоціації кримінальних аналітиків (ІАСА) Мері Бертучеллі та віцепрезидент Рейчел Карсон.
«Служба кримінального аналізу є однією з наймолодших у структурі Національної поліції, але за завдання, що вирішують її представники, отримала заслужений авторитет. Підрозділи поліції постійно використовують можливості кримінальних аналітиків, особливо - під час розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів», - зазначив начальник Департаменту кримінального аналізу Нацполіції Роман Бутко.
При цьому він зазначив, що розвиток служби неможливий без впровадження сучасних методів, форм та інструментів, які успішно використовуються у правоохоронних системах інших країн.
«Лише у 2023 році аналітики надали кваліфіковану допомогу в розкритті понад восьми тисяч злочинів, 90 відсотків з яких – це тяжкі та особливо тяжкі. Звісно, у фокусі діяльності наших спеціалістів перебуває ідентифікація воєнних злочинців», - повідомив Роман Бутко.
Актуальними та перспективними напрямами діяльності служби є ефективний аналіз фото та відео матеріалів, OSINT (розвідка на основі відкритих джерел), а також вивчення BigData. На «озброєнні» кримінальних аналітиків перебувають такі найсучасніші технології, як штучний інтелект, робота із супутниковими знімками та унікальні навички аналізу відеоконтенту.
Міжнародні партнери високо оцінили результати розбудови кримінального аналізу та відзначили досвід профільних спеціалістів, особливо щодо розслідування воєнних злочинів, як такий, якого наразі немає в жодній країні світу.