Заволоділи понад 2,3 млн грн під час операцій з комунальним майном - на Львівщині судитимуть учасників злочинної групи

Корупція

Серед обвинувачених – посадовець податкової служби, директор та заступник товариства.

 Злочинну «схему» заволодіння майном комунального підприємства Червоноградської міської ради викрили оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області та слідчі слідчого управління обласної поліції.

 Як встановили поліцейські, задля заволодіння майном фігуранти штучно створювали податкові борги. Надалі, з метою їх погашення на комунальне майно накладались арешти, а згодом його викуповували за заниженою вартістю підконтрольні товариства.

 Так, зловмисники придбали магістральну теплову мережу від котельні довжиною 1960 м, що перебувала в податковій заставі, по заниженій вартості - на понад 2,3 млн грн. Після чого реалізували її, а вторговані кошти розподілили між всіма учасниками злочинної групи.

 Досудове розслідування у кримінальному провадженні наразі завершено. Обвинувальний акт за погодженням із Львівською обласною прокуратурою скеровано до Червоноградського міського суду Львівської області. Учасникам угруповання інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 – ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

 За скоєне може загрожувати позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

 

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

ДСР