Поліцейські викрили співвласників мережі ресторанів у виведення коштів до країни-агресора

Корупція

Наразі співвласники групи компаній, які керують ресторанами, знаходяться за кордоном, деякі з них – у рф. Під час обшуків у головному офісі вилучили понад мільйон гривень та 15 тисяч євро готівкою, а також фінансово-господарську документацію.

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, слідчі Подільського райуправління поліції Києва за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури здійснюють документування учасників злочинного угруповання, дії яких направлені на підрив національної безпеки та підтримання держави-агресора після силового вторгнення на територію України.

В ході слідства правоохоронці встановили, що співвласники мережі ресторанів, незважаючи на запроваджені санкції та повномасштабне вторгнення рф на територію України, продовжили виводити кошти на рахунки російської керуючої компанії. Її бенефіціарним власником є громадянин рф – відомий російський ресторатор.

Крім того, встановлено, що учасники злочинної групи причетні до незаконних заволодінь земельних ділянок та підриємств, а також контролюють певну частину будівельного бізнесу на території Києва.

З метою уникнення санкцій та створення уявлення, що розірвані всі бізнесові зв’язки з рф, було перейменовано назву бренду. Він включає в себе кілька ресторанів, які на даний час функціонують у Москві. Крім того, отримані в Україні кошти виводилися на рахунки підконтрольній резидентам росії кіпрській компанії. На даний час співвласники групи компаній, які керують ресторанами, знаходяться за кордоном, деякі з них – у рф.

Поліцейські провели санкціоновані обшуки в головному офісі групи компаній. Вилучили один мільйон гривень та 15 тисяч євро готівкою, а також фінансово-господарську документацію. Вирішується питання про накладення арешту на вилучені кошти та рахунки компаній.

Досудове розслідування триває за ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу  України.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України