На Херсонщині поліція повідомила про підозру колишньому голові селищної ради у привласненні майже мільйона гривень бюджетних коштів

Корупція

Детективи обласного главку поліції під процесуальним керівництвом обласної прокуратури здійснюють досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, розтратою чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, та внесенням службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Підозрюваним у цих трьох кримінальних правопорушеннях є колишній голова однієї з селищних рад, а нині – депутат однієї з міських рад Херсонщини. Сьогодні фігуранту представники обласної прокуратури разом зі слідчими повідомили про підозру у вчиненні вищевказаних злочинів.

Як повідомив заступник начальника обласної поліції Микола Вербицький, в ході досудового розслідування детективи встановили, що у 2020 році селищний голова за попередньою змовою із двома знайомими приватними підприємцями розробив план заволодіння коштами бюджету селищної ради, в результаті чого з бюджету незаконно був привласнений майже мільйон гривень.

Сьогодні ексслужбовцю, який на теперішній час є депутатом однієї з міських рад Херсонщини, правоохоронці повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

- ч. 5 ст. 191 КК України, а саме заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах;

- ч. 3 ст. 191 КК України, а саме ч. 3 ст. 191 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб;

- ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, а саме внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Херсонської області