На Львівщині поліцейські викрили корупційну «схему» видачі фітосанітарних сертифікатів при імпорті товарів

Корупція

Посадовці Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Львівській області та фітосанітарної лабораторії систематично отримували неправомірну вигоду за погодження сертифікатів при імпорті товарів, зокрема, у зоні митного поста «Городок» Галицької митниці ДМС України.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області, слідчого управління обласної поліції за процесуального керівництва Львівської прокуратури задокументували протиправну діяльність осіб, які налагодили корупційну «схему» погодження та видачі відповідних сертифікатів якості харчових продуктів. 

У межах кримінального провадження було встановлено, що задля отримання винагороди посадові спеціально створювали умови для затягування процесу оформлення продукції, яка швидко псується. Аби пришвидшити процедури отримання фітосанітарних сертифікатів, імпортери повинні були сплачувати тисячу гривень з кожної фури.


 
Під контролем правоохоронців було задокументовано факти надання коштів, які були розподілені між учасниками «схеми».  Попередньо встановлено, що загальна сума неправомірної вигоди, яку отримали посадовці, сягає 250 тисяч гривень. 

У середу, 22 квітня, причетних до злочину осіб викрили під час отримання чергового «траншу».

Наразі трьох посадовців Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Львівській області та посадову особу фітосанітарної лабораторії затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Під час обшуків оперативники та слідчі вилучили вилучено понад 226 тисяч гривень, 5550 доларів США та «чорнові» записи.

Дії посадовців кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру, а також обрання запобіжних заходів. 

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від п’яти до 10 років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком на три роки та із конфіскацією майна.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України