На Дніпропетровщині затримано двох чоловіків за спробу підкупити поліцейських

Корупція

Мешканець Дніпропетровської області намагався уникнути кримінальної відповідальності, запропонувавши неправомірну вигоду слідчому поліції. Другий мешканець із тим самим питанням звернувся до заступника начальника міського підрозділу поліції. Про корупційні пропозиції правоохоронці відразу повідомили внутрішню безпеку НПУ.

Слідчий Новокодацького відділення поліції Дніпра рапортував до Дніпропетровського управління ДВБ НПУ з інформацією про фігуранта кримінального провадження, який пропонував йому хабаря. За непритягнення до кримінальної відповідальності за незаконну порубку лісу 35-річний чоловік пообіцяв надати грошову винагороду. 

Відразу після передачі у службовому кабінеті старшому лейтенанту поліції п'яти тисяч гривень житель Дніпропетровської області був затриманий працівниками УДВБ НПУ та слідчими Новокодацького ВП, під процесуальним керівництвом Дніпровської місцевої прокуратури. Надані кошти вилучено, а хабародавця затримано в порядку ст.208 КПК України.

Того ж дня в Павлограді на спробі підкупу службової особи попався ще один чоловік. 28-річний мешканець одного з населених пунктів Павлоградського району був викритий поліцейськими на збуті наркотиків. 

Аби не потрапити за ґрати, підозрюваний звернувся до заступника начальника міського відділу поліції - начальника кримінальної поліції з пропозицією надати три тисячі доларів хабаря.

Майор поліції про плани зловмисника доповів оперативникам внутрішньої безпеки поліції. За матеріалами УДВБ НПУ Павлоградською місцевою прокуратурою було внесено відомості до ЄРДР за ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України. 

Наступного разу, коли чоловік прийшов до поліцейського і передав першу частину обіцяного хабаря - 31 тисячу гривень - його затримали з речовими доказами працівники Дніпропетровського УДВБ НПУ, слідчі Павлоградського ВП, під процесуальним керівництвом прокуратури та за участю бійців поліції особливого призначення ГУНП Дніпропетровщини.

Обом затриманим фігурантам оголошено про підозру. Крім раніше скоєних правопорушень, вони відповідатимуть і за підкуп поліцейських. За таке правопорушення передбачено позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.

Департамент внутрішньої безпеки
Національної поліції України