Київські поліцейські викрили групу осіб у заволодінні понад 4 мільйонів гривень місцевого бюджету

Корупція

Чотирьом особам повідомлено про підозри, серед них – чинний та колишній посадовці комунальної установи КМДА і двоє підприємців.

Злочинну «схему» з розкрадання коштів та осіб, причетних до її організації, викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в місті Києві Нацполіції, слідчі слідчого відділу Подільського управління столичної поліції спільно з прокурорами Київської місцевої прокуратури № 7.

За даними слідства, організувала «схему» з розкрадання коштів керівник комунальної установи одного з департаментів Київської міської державної адміністрації. Для цього вона залучила свого заступника та фізичних осіб-підприємців. Ті, своєю чергою, для участі у публічних закупівлях з організації та проведення культурно-масових заходів залучали підконтрольні їм фірми з ознаками фіктивності.

Відповідно до договорів кошти виділялися на оренду обладнання та приміщень, де нібито проводилися заходи. За виконання цих послуг упродовж 2018-2019 років на рахунки товариств було перераховано понад 4 мільйони гривень. У подальшому гроші були розподілені між всіма учасниками «схеми».

Проте правоохоронці з’ясували, що в більшості випадків використовувалося обладнання комунальної установи або воно надавалося власниками приміщень, де і відбувалися культурні заходи. При цьому такі приміщення здебільшого надавалися на безоплатній основі, разом з необхідним обладнанням. Крім того, правоохоронці встановили факти, коли заходи взагалі не проводилися.

За результатами проведених заходів поліцейські повідомили про підозру діючому директорові та вже колишньому заступникові директора комунальної установи КМДА і двом фізичним особам-підприємцям. Їхні дії кваліфіковані за ч. 3 ст. 28  (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України