5 млн грн збитків під час закупівлі харчових продуктів для дошкільних закладів Харкова – поліцейські викрили злочинну "схему"

Корупція

До організації протиправної діяльності причетні посадові особи структурних підрозділів міської ради та комерційних структур.

В ході слідства оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області та слідчі слідчого управління поліції Харківщини встановили, що під час проведення державних закупівель посадові особи структурних підрозділів Харківської міської ради свідомо надавали переваги підконтрольним фірмам. Надалі з ними укладали договори на постачання харчових продуктів до дошкільних навчальних закладів міста. Проте, як з’ясували поліцейські,  попри повний розрахунок, продукція постачалась не у повному обсязі та за завищеними цінами.  Крім того, її якість не відповідала характеристикам, зазначеним у документації конкурсних торгів.

Попередньо встановлено, що тільки на закупівлі молочної продукції було привласнено понад 5 мільйонів гривень. Остаточна сума збитків буде встановлюватися в ході слідства.

Задля отримання додаткових доказів причетності осіб до розкрадання та привласнення коштів місцевого бюджету правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями роботи та мешкання фігурантів. В результаті було вилучено «чорнові» записи, фінансово-господарську документацію фірм-підрядників, а також  250 тис. дол. США та 250 тис. євро. Зазначені кошти були вилучені у банківських комірках, відкритих фігурантами на підставних осіб. 

Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні, розпочатому за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, здійснює Харківська обласна прокуратура. Проводяться подальші заходи для повідомлення про підозру причетним до «схеми» особам.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

 

 

 

 

поліція
новини
ДСР