Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Налаштування доступності
 • A-
  A+
Голова Нацполіції анонсував зміни у структурі двох підрозділів відомства
Опубліковано 23 серпня 2019 року о 15:18

Структурні зміни торкнуться Департаменту стратегічних розслідувань та підрозділів кіберполіції. Про це Голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив сьогодні, 23 серпня, в рамках розширеного засідання колегії МВС України.


Сергій Князєв повідомив, що наразі робота відомства у протидії організованій злочинності є найпродуктивнішою за останні вісім років. Кількість викритих організованих груп лише в порівнянні з ефективним минулим роком збільшилась зі 179-ти до 208-ми.

«Але попри суттєве посилення в цьому напрямку ми відзначаємо трансформацію організованої злочинності. Йдеться про випадки поєднання криміналітету з бізнес-середовищем, представниками влади та політками, налагодження між структурами міжнародних стійких зав’язків. Це організована злочинність з владними повноваженнями. Відтак ми повинні забезпечити подальшу наступальність протидії оргзлочинності, насамперед, шляхом визначення нового вектору розвитку Департаменту стратегічних розслідувань», – повідомив Сергій Князєв.

Глава відомства зазначив, що реалізація відповідного завдання пропонується шляхом надання Департаментові стратегічних розслідувань статусу міжрегіонального підрозділу з вертикальним принципом підпорядкування. Відтак Сергій Князєв звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з пропозицією підтримати відповідне рішення. 

«Запропоновані зміни дозволять сформувати єдину для всієї Нацполіції політику протидії організованій злочинності, а також налагодити ефективну протидію її проявам як на регіональному, так і на загальнонаціональному  рівні. До того ж упровадження таких змін мінімізує вплив на службову діяльність поліції місцевими чиновниками, бізнесом та криміналітетом», – сказав Сергій Князєв.

Водночас Голова Нацполіції зазначив, що у зв’язку з діджіталізацією усіх аспектів життя суспільства, а також відповідно до потреб забезпечення кібербезпеки і протидії кіберзлочинності, відомством заплановані зміни й у структурі Департаменту кіберполіції. 

Зокрема, вже прийнято рішення про необхідність структурного збільшення та якісного удосконалення підрозділів кіберполіції.

«На заміну восьми міжрегіональним управлінням, які були укомплектовані виключно оперативним складом та орієнтовані на протидію кіберзлочинам, ми пропонуємо створити управління кіберполіції у кожній області. Вони матимуть у своїх структурах технічні підрозділи, підрозділи підтримки, а також підрозділи протидії кіберзлочинам», – повідомив Сергій Князєв.

Очільник Нацполіції додав, що ці підрозділи також додатково надаватимуть допомогу іншим підрозділам поліції за напрямками цифрової криміналістики, комп’ютерної і онлайн розвідки, комп’ютерної та інженерно-технічної підтримки розслідувань та оперативно-розшукової діяльності.

«Додатково буде запроваджена комплексна система мотивації та професійного вдосконалення кіберполіцейських, а також низка заходів для запровадження сталого розвитку матеріально-технічної бази департаменту. Ми повинні максимально задовольнити зростаючі потреби суспільства у сфері протидії кіберзлочинам в умовах сучасного цифрового суспільства і кібернетичних та інформаційних атак з боку країни-агресора», – наголосив Сергій Князєв.

Нагадаємо, глава Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що відомство другий рік поспіль оцінюватиме свою ефективність на основі думки громадян.

Департамент комунікації Національної поліції України
 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux