Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Налаштування доступності
 • A-
  A+
Голова Національної поліції подав у відставку
Опубліковано 24 вересня 2019 року о 17:05

Про це Сергій Князєв повідомив сьогодні, 24 вересня, під час брифінгу. Також глава відомства прозвітував про реформування поліції України за останні 2,5 роки.  

Голова Нацполіції розповів про основні зміни, які відбулися у відомстві за останні роки. Зокрема, йдеться про запуск патрульної поліції, яка наразі функціонує вже у 38 населених пунктах держави.

«Ми також вдосконалили реагування на кримінальні правопорушення та інші події. Впровадили нову систему реагування, яка включає в себе єдині контактні центри «102», штат яких збільшено у 3,5 рази. Вони безпосередньо отримують інформацію про події та здійснюють централізоване управління нарядами на рівні областей», – повідомив Сергій Князєв.

Він також зазначив, що у рамках реформування відомства було створено мережу ситуаційних центрів, де здійснюється аналіз поточної криміногенної ситуації. На їхній базі створено зали кризового реагування.

Також Голова Нацполіції розповів про розвиток комплексної системи відеоспостереження. Так, загалом органи та підрозділи поліції мають доступ до 18,3 тисяч камер відеоспостереження, з яких 1,9 тис – відомчі.

Ситуаційні центри у своїй роботі активно використовують відеоінформацію з понад 12,5 тис. камер відеоспостереження, з яких майже 2 тисячі з системою відеоаналітики, що дозволяє розпізнавати обличчя та державні номерні знаки транспортних засобів.  

Окрім того, у маленьких містечках та селах, де не функціонує патрульна поліція, були запущені групи реагування патрульної поліції. 
«За цей час ми повністю змінили підхід до охорони публічного порядку під час масових заходів і успішно запровадили скандинавську модель забезпечення громадського порядку, зокрема під час масових заходів. Запустили поліцію діалогу», – розповів Сергій Князєв.

Він також зазначив, що, враховуючи сучасні виклики, у відомстві створили нові підрозділи. Зокрема, підрозділ спеціального призначення «КОРД», Департамент стратегічних розслідувань, Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді та повітряної підтримки, Управління кримінального аналізу. Також була створена Академія патрульної поліції.

«Ще одна наша перемога - проект «Поліцейський офіцер громади». Його основними цілями є побудова співпраці з громадою для створення спільного безпечного середовища, інтеграція поліції у суспільство, задоволення безпекових потреб громадян, залучення до партнерства усіх зацікавлених сторін, ефективне та консолідоване вирішення локальних проблем громади, оцінка роботи поліції на основі дослідження рівня задоволеності громадян», – повідомив Сергій Князєв.

Окремо він наголосив на покращенні соціального та матеріально-технічного забезпечення поліцейських. Так, упродовж останніх років на системній основі здійснюється запровадження принципово нових, якісних підходів до механізму соціального захисту поліцейських.

«У 2019 році, фактично з нульового циклу, Національна поліція приступила до реалізації масштабного, стратегічно важливого завдання – забезпечення поліцейських житлом на умовах фінансового лізингу. Так, за рахунок поліції компенсуються витрати з обслуговування договору лізингу (100%) та чистину лізингових платежів (до 40%). На сьогодні Державною іпотечною установою поліцейським надано 300 квартир. Ще 300 квартир перебувають на стадії оформлення», – сказав Голова Нацполіції. 

Паралельно упродовж 2016-2019 років більше ніж на чверть (на 27%), оновлено парк легкового автотранспорту зокрема технологічно сучасними автомобілями. Загальна кількість закуплених та переданих до органів поліції транспортних засобів становить 2 248 одиниць.

Окрім того, проведено масштабне переозброєння підрозділів поліції особливого призначення новими видами стрілецької зброї, які відповідають сучасним вимогам, що висуваються до стрілецької зброї. Так, поліція закупила 977 комплектів штурмових автоматичних гвинтівок «UAR-15» та снайперських гвинтівок «UAR-08/10». Спецпідрозділи патрульної поліції та поліції особливого призначення вже оснащені 2000 комплектами 9-мм пістолетами-кулеметами МР-5.

«Важливим кроком став перехід на нову систему оцінки діяльності. Визначено нові сучасні критерії оцінки роботи органів і підрозділів поліції. У своїй роботі ми тепер використовуємо такі критерії. Основний критерій – це рівень довіри населення до поліції. Наступний – результати внутрішнього опитування поліцейських про рівень задоволення службою, їх мотивації та управлінської діяльності керівництва», – зазначив Сергій Князєв.

Він додав, що третій критерій оцінки роботи – це результативність та ефективність діяльності органів і підрозділів поліції щодо виконання пріоритетів, визначених планом основних заходів на відповідний рік.

«2,5 роки я тільки цим і займався: реформи, спокій на вулицях та непримиренна боротьба зі злочинністю. Голова Нацполіції – це не політична посада і поліція не політичний орган. І ми це показали на виборах 2019 року. Я дуже люблю свою роботу, і повністю віддав і віддаю себе їй. Це моє життя. Але я прийняв рішення подати у відставку та передав міністру внутрішніх справ заяву щодо звільнення мене з посади», – заявив Сергій Князєв.

Він наголосив, що вважає це правильним кроком глави поліції європейської держави. 

«Дякую всьому колективу Національної поліції, який працював зі мною ці 2,5 роки. Честь маю», – сказав Сергій Князєв.

Довідка.
Правоохоронцям вдалося досягти загальної тенденції до зменшення кількості злочинів (573,5 тисяч скоєно у 2016 та 463,3 тисячі – у 2018 році). Так, спостерігається зниження скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів (220,3 тис. – у 2016 та 171,8 тис. – у 2018). Зокрема, зменшення вчинення умисних вбивств (1726 – у 2016 та 1508 – у 2018), розбійних нападів (3855 у 2016 та 2190 – у 2018), грабежів (27095 у 2016 та 13530 – у 2018). Окрім того, зменшено кількість крадіжок та незаконних заволодінь транспортними засобами.  
Більше інформації про основні показники службової діяльності органів і підрозділів Національної поліції у 2016-2018 роках та за 8 міс. 2018-2019 років дивіться ТУТ.


 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux