«Слідчі столичної поліції повідомили про підозру жінці, яка сфальсифікувала виборчу документацію», - Андрій Крищенко

Інформація

Правопорушниця навмисно внесла у виборчий протокол неправдиву інформацію та подала його до територіальної виборчої комісії Дарницького району. За скоєне їй загрожує до десяти років тюремного ув’язнення з позбавленням права займати певні посади.

У жовтні минулого року до поліції Києва надійшла інформація про те, що під час здачі виборчої документації виявлені порушення. Голова територіальної виборчої комісії виявив арифметичну помилку у протоколі.

Як розповів начальник поліції Києва Андрій Крищенко, правоохоронці опитали голову територіальної виборчої комісії, яка повідомила, що під час перевірки результатів голосування офіційний спостерігач виявив неточність у підрахунку голосів за дві партійні організації:

«Після виявлення розбіжностей у підрахунку голосів голові дільничній виборчій комісії було запропоновано виправити неточності. Однак у новий бланк протоколу жінка знову внесла неправдиві відомості, при цьому членам своєї комісії вона повідомила, що протоколи прийняті без зауважень. Ми задокументували цей факт, вилучили вказану документацію та направили її на почеркознавчу експертизу, яка підтвердила факт фальсифікації протоколу».

Слідчі столичної поліції внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 158-3 (Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) Кримінального кодексу України та повідомили правопорушниці про підозру у скоєнні злочину, за який передбачено позбавлення до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Відділ комунікації поліції Києва

поліція
новини