Поліція використовує алкотестери на законних підставах – Олексій Білошицький

Інформація

Зокрема, прилади регулярно проходять відповідну повірку. На цьому сьогодні, 15 лютого, наголосив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України. Він розповів про особливості використання на території країни технічних приладів, що допомагають виявляти  нетверезих водіїв.  


Олексій Білошицький зазначив, що згідно з листом Українського медичного центру сертифікації Міністерства охорони здоров’я від 18.01.2018 № 45, прилад «Drager Alcotest 6810» проходив реєстрацію (свідоцтво про реєстрацію N7261/2007 від 10.02.2010р.), термін дії свідоцтва – до 10 лютого 2015 року. Проте ця процедура реєстрації стосується більше взаємовідносин організацій, які поставляють прилади на територію України, та виробників.
«І ніяк не стосується осіб, які використовують прилади. Закон не пов'язує термін дії сертифікату про реєстрацію із терміном використання приладу», – наголосив Олексій Білошицький. 

 
При цьому газоаналізатор «Drager Alcotest 6810» відповідає затвердженому типу, був зареєстрований в Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки та отримав сертифікат відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженого типу. 
На підставі цього газоаналізатор «Drager Alcotest 6810» з 10 лютого 2010 року по 10 лютого 2015 року було дозволено ввозити на митну територію України та вводити їх в експлуатацію (початок використання). При цьому закінчення терміну дії цих документів не впливає на техніку, що вже використовується.
Відтак Олексій Білошицький розповів, що газоаналізатори «Drager Alcotest 6810», які були завезені і реалізовані на території України, а також уведені в експлуатацію протягом терміну дії свідоцтва (з 10 лютого 2010 року по 10 лютого 2015 року), яке розміщене в реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення – є можливим за умови додержання вимог щодо повірки (калібрування). 
При цьому заступник начальника Департаменту патрульної поліції наголосив, що повірку проходить кожен такий прилад, який використовується поліцією. 

Нагадаємо, у 2017 році поліцейські зафіксували понад 114 тисяч випадків керування транспортом у стані сп’яніння. При цьому з вини п’яних водіїв сталося 5,8 тисяч ДТП.

Департамент комунікації

Національної поліції України

Матеріали для ЗМІ

Фото