Кіберполіція у Києві припинила схему виготовлення та збуту підроблених Covid-сертифікатів

COVID-19

Двоє лікарів через посередника пропонували виготовлення Covid-сертифікатів без проведення процедури щеплення. Коштувала така послуга 5500 гривень. За скоєне правопорушникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. 

Протиправну діяльність трьох громадян викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам Києва. 

31-річний чоловік розміщував оголошення щодо виготовлення підроблених сертифікатів про вакцинацію у закритих групах у месенджерах. Фігурант виконував роль посередника і надалі передавав замовлення двом медпрацівницям. У свою чергу лікарки вносили до електронної системи охорони здоров’я неправдиву інформацію щодо щеплення проти Covid-19.

У результаті невакциновані громадяни отримували COVID-сертифікати. Вартість підробленого сертифіката була 5500 гривень. Наразі правоохоронці встановлюють громадян, котрі скористалися послугами правопорушників. 

Працівники поліції провели обшуки за місцями проживання та місцем роботи лікарів. На робочих комп’ютерах виявлено документи, що підтверджують протиправні дії. 

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Двом фігурантам уже оголошено про підозру. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають. 
Процесуальне керівництво здійснює Голосіївська окружна прокуратура Києва.

Департамент кіберполіції

Національної поліції України.

Матеріали для ЗМІ

Covid-19