Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Наслідки корупції та інших порушень професійної етики в органах поліції
Опубліковано 30 листопада 2018 року о 17:19

Поганий приклад для інших. Корупція в поліції може послужити поганим прикладом всього суспільства. Для того щоб змусити суспільство поважати закон, держава має домогтися, щоб ті, кому вона доручає охорону законності і правопорядку, самі при цьому були зразком законності та етичної професійної поведінки. Участь в корупції може послужити поганим прикладом не тільки для суспільства, але й для інших працівників організації. Якщо вищі посадові чини поліції налаштовані на боротьбу з корупцією та проявами неетичної поведінки у підвідомчих їм підрозділах, вони самі мають демонструвати зразкові моделі поведінки.

Зниження потенціалу поліцейської організації у боротьбі зі злочинністю. Корупція в поліції підриває її легітимність і може призвести до розкладання всієї системи. Але боротися з поліцейською корупцією вважливо ще й тому, що суспільство перестає довіряти корумпованій поліції, а це означає, що поліції буде все важче виконувати свою основну функцію, тобто боротися зі злочинністю. Ось як це пояснює один з експертів: «Поліція зможе успішно розслідувати злочини в тому випадку, якщо суспільство, зокрема, жертви і свідки злочинів будуть надавати слідчим необхідну інформацію, яка допоможе встановити осіб, підозрюваних у скоєнні цих злочинів. За відсутності такої інформації поліція нічого не зможе вдіяти, і ніякі ресурси, що виділяються на заходи з розслідування кримінальних злочинів, не зможуть цього замінити». Неповага поліції до закону може сприяти зростанню злочинності та погіршенню розкриття злочинів.

Падіння міжнародного авторитету. Авторитет держави на міжнародній арені може постраждати, якщо інші держави і міжнародні організації вважають, що органи поліції цієї держави уражені системною корупцією високого рівня. Держава може навіть розглядати корумпованість поліції іншої держави як серйозну загрозу для своєї власної безпеки, зокрема, у випадках, якщо є свідчення її участі в міжнародній контрабанді озброєнь, наркотиків і людей.

Справедливість і рівність. Для того щоб у суспільстві панувала культура поваги до закону, суспільство має бути впевненим в тому, що його правоохоронні органи в цілому (за рідкісними винятками, тому що «гнилі яблука» можуть опинитися в будь-якому колективі) самі дотримуються вимог закону, і що при цьому вони дотримуються принципу рівності всіх перед законом.

Дестабілізація ситуації в суспільстві, послаблення держави. Корупція та інші зловживання в органах поліції можуть дестабілізувати ситуацію в суспільстві. Якщо корумповані співробітники поліції упереджено ставляться до представників певних рас і при цьому закривають очі на правопорушення представників інших груп суспільства, це може призвести до поглиблення протиріч усередині цього суспільства. Крім того, корумпованість поліції може послабити і саму державу. Якщо це демократична держава, корумпованість поліції підриває її морально-етичні засади, а в кінцевому рахунку – і загальну легітимність держави. У випадку недієздатних держав, існує чітка залежність між суспільним сприйняттям рівня корупції та місцем цієї держави в Рейтингу недієздатних держав(FailedStateIndex), який щорічно складає Американський Фонд миру: саме так звані «недієздатні» держави лідирують у світових рейтингах за рівнем суспільного сприйняття корумпованості органів поліції.

Розкладання суспільної моралі. Корупція в поліції призводить і до такого небезпечного явища, як послаблення морально-етичних засад суспільства. Якщо суспільство бачить, що корупція в поліції процвітає і приносить свої дивіденти, це ставить під загрозу морально-етичні цінності цього суспільства і навіть може підштовхнути деяких з його представників до участі в кримінальній діяльності. Іншими словами, корупція в поліції може послужити поштовхом до послаблення суспільної моралі і, в кінцевому рахунку, призвести до морального розкладання всього суспільства.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux