Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Італійська модель боротьби з корупцією
Опубліковано 28 лютого 2019 року о 17:21

Однією з найбільш дієвих систем суспільнополітичних та юридичних елементів протидії корупцією є система в Італії. Там у виконанні такого важливого завдання безпосередньо взаємодіють громадські та державні організації. В Італії для збільшення дієвості боротьби зі злочинністю Парламентом організовано особливу Генеральну Раду боротьби з організованою злочинністю, Державне управління боротьби з мафією, окружні управління боротьби з організованою злочинністю та мафією. Антикорупційна стратегія в Італії створювалася протягом численних років, тому країна має чимало напрацювань у цій галузі.

З метою боротьби з організованою злочинністю, також і корупцією, заснований міжвідомчий орган спеціального призначення – «Управління розслідувань Антимафія» (ДІА). Більша частка співробітників ДІА є досвідчені фахівці, професіонали слідчих органів, Державної поліції, карабінерів і Фінансової гвардії за участі громадських фахівців у сфери інформатики, технічного та адміністративного забезпечення. У зону відповідальності цього органу входить боротьба з правопорушеннями, що мають ознаки діяльності мафіозних угруповань. Крім цього, у складі Генеральної прокуратури Італії створено оперативно-слідче управління боротьби з організованою злочинністю та мафією. Подібним підрозділи формують систему функціональних, спеціальних оперативних, слідчих та інформаційних компонентів системи протидії злочинності та корупційним діянням. До проблем, що входять сфери інтересу даних організацій, належать:

 – створення стратегії боротьби з організованою злочинністю та цілепокладання окремо для кожного поліцейського формування;

– удосконалення використання ресурсів і грошей, призначених для боротьби з організованою злочинністю; – періодичне дослідження отриманих підсумків у їх взаємозв’язку з встановленим напрямком роботи і затвердження певних директив, зорієнтованих на ліквідацію недоліків.

Причому дана робота представляється відкритою для політичних партій, громадських організацій, ЗМІ, забезпечується максимальна відкритість.

У 1993 р. під тиском населення було прийнято закон «Про угруповання мафіозного типу», що увійшов до Кримінального кодексу Італії. Цей закон визначає жорстку відповідальність через вступ до кримінальної організації. Кожен, хто саме являється членом кримінальної групи, в якій нараховується 3 та більше персон, карається ув’язненням на термін від 3 до 6 років. У новому законодавстві названі певні особливості, які притаманні кримінальним групам, зокрема: залякування, примус, кругова порука з метою здійснення кримінальних правопорушень, утвердження безпосереднього або опосередкованого управління та контролювання фінансової діяльності, отримання нелегальних прибутків і цінностей собі чи третім особам. Враховано жорсткі санкції для злочинців за підтримку фінансової роботи за розрахунок грошей, набутих протизаконним шляхом, також доходів через відмивання грошей. Відповідно до закону, суддям надано можливість відправляти до місць позбавлення волі не тільки тих, хто безпосередньо здійснив правопорушення, а й тих, хто спонукав до цього.

Вживання закону «Про угруповання мафіозного типу» виконується також під наглядом громадськості та представницьких органів, що дало змогу дестабілізувати криміналітет. Серед форм такого нагляду є заслуховування звітів. Раз на півроку діючий міністр внутрішніх справ виступає з доповіддю у парламенті про хід виконання робот. Передбачається також раз на рік доповідь міністра перед парламентом стосовно усього комплексу проблем, що мають відношення до організованої злочинності. Подібні багаторівневі зусилля суб’єктів управління та італійських спеціалістів юридичної сфери мають серйозні результати.

Це було втілено завдяки впровадженню у правовому полі Італійської держави принципів розподілу повноважень, дійсної незалежності судової влади по відношенню до впливу та втручання законодавчої та виконавчої гілок влади.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux