Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Щодо можливості виклику екстрених служб за номером 102 особами з порушеннями слуху, зору та особами, які страждають на психічні розлади

Національна поліція забезпечує екстренні комунікації за телефонним номером «102», що працює цілодобово та без вихідних. За допомогою до поліцейських звертаються усі – жінки, чоловіки та діти, люди старшого віку та люди з інвалідністю. Забезпечення дотримання прав і свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, є одним із ключових принципів діяльності Національної поліції. У діяльності поліції забороняється дискримінація за будь-якими ознаками, зокрема наявності або відсутності у людини інвалідності. 

Поліцейські мають дотримуватися прав людини та сприяти тому, щоб люди з інвалідністю почувалися захищеними та не боялися звертатися за допомогою до правоохоронців. Для цього поліцейські можуть застосовувати так зване «розумне пристосування» – внесення необхідних пропорційних модифікацій і коректив до стандартних процедур і практик, щоб люди з інвалідністю реалізували права людини й основоположні свободи на рівні з іншими. 

Оператори служби «102» першими комунікують у разі звернення людини з інвалідністю до поліції та реєструють її повідомлення. На місце події направляється наряд поліції для перевірки повідомлення та встановлення всіх обставин події. Якщо повідомлення про правопорушення підтверджується – на місце події виїздить слідчо-оперативна група.

Люди з інвалідністю можуть звернутися до Національної поліції за допомогою телефонного номера «102» як зі стаціонарного телефону, так і за допомогою смартфона. Якщо така можливість відсутня – через офіційний сайт Національної поліції.

На офіційному вебсайті Національної поліції враховані потреби різних категорій користувачів, зокрема людей з порушеннями зору та слуху та людей, які страждають на психічні розлади. 

Для цього була розроблена спеціальна програма для переведення сайту в режим, прийнятний для людей з порушенням зору, а також можливості вибору найкращого для сприйняття шрифту та кольору зображення. Для цього необхідно у правому верхньому куту сайту скористуватися інструментом «Налаштування доступності».

Завдяки співпраці Національної поліції та Громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» та за технічної підтримки ПОГ «Центр соціального бізнесу» на вебсайті Національної поліції реалізована можливість подання громадянами з порушеннями мовлення та слуху неголосових звернень жестовою мовою до операторів служби «102». Для цього необхідно у нижньому правому куті натиснути інструмент «Вушко». У вікні, що з’явилося, необхідно ввести свої дані та дочекатися з’єднання з перекладачем жестової мови. 

Також на базі ситуаційних центрів головних управлінь Національної поліції в областях та у м. Києві працюють чат-боти, куди громадяни мають можливість написати повідомлення, яке буде переадресоване до операторів «102», які обов’язково перетелефонують та зафіксують звернення.

Якщо людина з інвалідністю звертається із повідомленням про правопорушення чи злочин на телефонну лінію «102»:

1. Окрім стандартного алгоритму дій, оператор з'ясовує, чи є необхідність додаткової допомоги такій людині при прибутті представників поліції (наприклад, якщо людина має порушення опорно-рухового апарату, з'ясовує чи має людина засоби для пересування та чи не пошкоджені вони в результаті подій, що мали місце), чи потребує така людина допомоги медиків.

2. У разі необхідності:

а) заспокоює заявника та інформує його про виїзд поліцейських;

б) викликає на місце події бригаду екстреної медичної допомоги;

в) контактує із близькими особами або законним представником, якщо заявник виявив таке бажання.

3. Додатково проінформує поліцейських, що прямують на місце події, про наявність у заявника інвалідності та необхідність додаткової допомоги для такої людини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux