Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
У Чернівцях за 11 місяців роботи мобільні групи з протидії домашньому насильству відреагували на понад півтори тисячі повідомлень
Опубліковано 14 грудня 2023 року о 12:05

Більше двох років у Чернівецькому районному управлінні поліції функціонує сектор протидії домашньому насильству. Патрулі створені для оперативного реагування на такі виклики, надання комплексної допомоги потерпілим від насильства і проведення превентивної роботи з кривдниками. 

У рамках профілактичних заходів правоохоронці відвідали родини, члени яких раніше повідомляли у поліцію про скоєння над ними домашнього насильства. Співробітники мобільних груп вкотре нагадали чернівчанам про неприпустимість вчинення насильства та відповідальність, передбачену чинним законодавством України. 

– Так, від початку цього року поліцейські мобільних груп реагування на факти домашнього насильства отримали понад 1500 повідомлень про такі правопорушення. Зокрема, за результатами проведених перевірок 900 фактів підтвердились. Відносно 871 кривдника працівники мобільних груп склали адміністративні матеріали за статтею 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення, – сказав Вадим Теремчук, начальник сектору протидії домашньому насильству Чернівецького районного управління поліції. 

За одинадцять місяців цього року від протиправних дій кривдників у Чернівцях постраждало 866 людей, серед них – 704 жінки, 111 чоловіків і 51 дитина. 

З метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення його в майбутньому працівники поліції винесли 637 термінових заборонних приписів стосовно порушників.

У результаті роботи правоохоронці скерували до суду 15 фактів систематичного домашнього насильства 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального Кодексу України та два, передбачених статтею 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) Кримінального кодексу України.

На профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства перебуває 710 кривдників.

Поліцейські Буковини нагадують: у випадках домашнього насильства, крім спецлініх 102, можна також звертатися до:

- Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги. Тут можна отримати не тільки психологічну допомогу, але й побутові, педагогічні, медичні, інформаційні та юридичні послуги. Тел. (0372) 582383;

- Обласної комунальної установи «Соціальний центр матері та дитини». Сюди для тимчасового проживання можуть звернутись вагітні жінки та матері з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Тел. (0372) 527998;

- Чернівецького міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді. Тут надають допомогу сім'ям; батькам, які виховують дітей з особливими потребами; дітям-сиротам, дітям, які потерпають від домашнього насильства, учасникам АТО, неповнолітнім та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі. Тел. (0372) 526434;

- Служби у справах дітей Чернівецької міської ради, яка організовує та реалізовує заходи, спрямовані на покращення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців. Тел. (0372) 523405.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux