Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Налаштування доступності
  • A-
    A+
Звіт щодо реалізації визначених заходів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року
Опубліковано 06 листопада 2023 року о 08:40

На виконання заходів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р, здійснено моніторинг доступності для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, інформації та публічних послуг. За результатами повідомляємо наступне.

Засади надання електронних публічних послуг, публічних послуг, комплексних електронних публічних послуг, автоматичного режиму надання електронних публічних послуг визначено Законом України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг».

Уповноваженими підрозділами Національної поліції України відповідно до повноважень здійснюється розгляд та опрацювання матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України. 

Також, відповідно до компетенції, відділ соціальної роботи управління соціально-психологічної роботи Департаменту кадрового забезпечення НПУ бере участь в опрацюванні законодавчих ініціатив з питань, що стосуються спрощення порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій для осіб, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, в тому числі законопроєктів щодо цифровізації надання зазначеного статусу.

За інформацією Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (далі – ДПП), ДПП та його територіальні (відокремлені) підрозділи в областях надають дві адміністративні послуги: оформлення погодження маршруту руху транспортного засобу під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів (далі – погодження) та оформлення дозволу на участь у дорожньому русі транспортного засобу, вагові або габаритні параметри якого перевищують нормативні (далі – дозвіл). Видача дозволу та погодження здійснюються в межах надання адміністративних послуг відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги».

Дозвіл і погодження видаються тільки через центри надання адміністративних послуг згідно з Переліком адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг. затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523-р.

Щодо вжитих заходів із забезпечення доступності вказаних послуг інформуємо про те, що Національною поліцією розроблено проєкт наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів», яким передбачено внесення змін до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04 серпня 2018 року № 656. Змінами передбачено можливість оформлення та використання погодження в електронній формі.

У Національній поліції розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», який листом від 14.07.2023 № 55512/01/38-2023 погоджено Міністерством внутрішніх справ України, на цей час проєкт акта розміщено на вебсайті Національної поліції для проведення електронних консультацій з громадськістю. Змінами передбачено можливість оформлення та використання дозволу в електронній формі.

Підрозділи патрульної поліції в областях надають послуги із забезпечення супроводження для безпечного перевезення негабаритних, великовагових та небезпечних вантажів, автобусів та інших транспортних засобів спеціалізованими автомобілями Національної поліції з використанням спеціальних світлових або звукових сигналів.

Для отримання послуги ДПП передбачено можливість особи звернутись до суб'єкта надання зазначеної послуги за допомогою електронно-комунікаційних засобів зв'язку, що не вимагає присутності замовника послуги.

За інформацією Управління комунікації НПУ на офіційному вебпорталі Національної поліції України враховані потреби різних категорій користувачів, зокрема осіб з особливими потребами (з порушенням слуху та зору). Для цього була розроблена спеціальна програма, яка переводить сайт у режим, прийнятний для людей з порушенням зору, з можливістю вибору найкращого сприйняття шрифту та кольору зображення. Також реалізована можливість озвучування новин.

Крім того, особи з вадами слуху та мовлення можуть отримати допомогу від поліцейських, які володіють жестовою мовою.

Також забезпечено проведення тренінгів щодо використання гендерно чутливого підходу під час спілкування з постраждалим, які пережили насильство в умовах збройного конфлікту.

З метою підвищення обізнаності населення, яке пережило окупацію країною-агресором, Національною поліцією України разом з Міністерством внутрішніх справ, Офісом генерального прокурора, Міністерством юстиції України, Міністерством охорони здоров’я, Координаційним центром з надання правової допомоги розроблені інформаційні матеріали для постраждалих від сексуального насильства в умовах війни «Що треба знати та як діяти, якщо ви стали свідком воєнного злочину», які містять поради щодо спілкування з постраждалою особою, контакти, куди можна звертатись за допомогою. Зазначену пам’ятку надіслано в ГУНП в областях та м. Києві.

За підтримки ООН Жінки, DCAF (Женевського центру з питань урядування в секторі безпеки) упродовж квітня-травня 2023 року організовано проведення п’яти дводенних тренінгів для поліцейських на тему «Виявлення, реагування та документування випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, з урахуванням підходу, орієнтованого на постраждалих». Понад 150 поліцейських, які залучаються до роботи у складі спеціалізованих груп на деокупованих територіях (слідчі, поліцейські превентивної діяльності, ювенальної превенції та патрульної поліції) з 24 областей України та міста Києва, взяли участь у навчанні. 

Проведення тренінгів сприяє підвищенню рівня знань поліцейських під час виявлення, фіксації, документування та розслідування СНПК. Важливими є навички поліцейських щодо поводження із постраждалими від таких злочинів, застосування поліцейськими підходу, орієнтованого на постраждалу особу аби захистити її інтереси та забезпечити потреби.






Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux