Поліцейський офіцер громади

 

ХТО ЦЕ ТАКИЙ?


Поліцейський офіцер громади – це наступний крок у реформі Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там.  

Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади (яка візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи), то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою.

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ

ЧИМ ВІН ЗАЙМАТИМЕТЬСЯ?

Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.

ХТО МОЖЕ НИМ СТАТИ?

Ми шукаємо вмотивованих та доброчесних поліцейських з не менш ніж півторарічним стажем роботи, вищою освітою та водійським посвідченням. Самостійних і відповідальних, відкритих і комунікабельних. Тих, хто здатен до критичного мислення і вміє залагоджувати конфлікти.

ЯК МИ ОБИРАТИМЕМО?

Серед усіх, хто заповнить анкету, проведуть два етапи відбору. На першому – тестуванні – оцінюватимуть загальні навички кандидатів (рівень логічного та аналітичного мислення), знання законодавства. Також кандидати пройдуть тест на інтегративність. На другому – спеціальна комісія з представників НПУ та представників громад проведе з кандидатами особисті інтерв’ю.

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ
 

ЩО ДАЛІ?

Ті, кого обере комісія, протягом двох з половиною місяців проходитимуть спеціальний підготовчий курс (зі збереженням поточної посади і зарплати), який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності:

1) тактичну підготовку з елементами моделювання ситуацій;

2) методи контраварійного кермування;

3) розвиток навичок проактивної діяльності;

4) сучасні інструменти та методи взаємодії поліції та громади.

ЩО ВІН ОТРИМАЄ?

Можливість призначення на офіцерську посаду; службові автомобіль та приміщення; повне екіпірування; планшет (отримувати завдання і вести звітність офіцери будуть в електронному вигляді); заробітну плату від 14 000 гривень; соціальне забезпечення згідно з діючим законодавством.

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ

 

 

 

Найчастіші питання

 • Що це за проєкт?

  Проєкт “Поліцейський офіцер громади” направлений на впровадження нового формату роботи дільничних офіцерів поліції, головною метою якого є поліцейська діяльність, орієнтована на громаду.

  Метою роботи Поліцейських офіцерів громади буде, в першу чергу, попередження правопорушень в інтересах громади. Офіцери поліції будуть більш самостійними у своїй діяльності та виконувати основні завдання поліції у партнерстві з керівництвом територіальної громади.

 • Де проходить проєкт «Поліцейський офіцер громади», як та коли можна подати анкету для участі в ньому?

  До участі у проєкті залучається 71 територіальна громада із Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей. Перелік територіальних громад дивіться в питанні "Які територіальні громади беруть участь в проєкті?". Анкета у вказаних областях доступна з 25.07.2022 по 07.08.2022 включно.

  Готові будувати сучасну та комфортну громаду? Тоді почніть шлях вашої територіальної громади у проєкт «Поліцейський офіцер громади» із заповнення анкети https://otg.police.gov.ua/

   

 • Які ТГ беруть участь в проєкті?
 • Чому в переліку ТГ немає тієї, територію якої я зараз обслуговую, чи тієї, яку я б хотів обслуговувати?

  Проєкт «Поліцейський офіцер громади» включає територіальні громади, які наразі готові до співпраці. В майбутньому проєкт буде поширено на інші територіальні громади регіону.

 • Які вимоги до кандидатів?

  •  діючий поліцейський
   
  •  загальний практичний стаж служби в ОВС, поліції не менше 1,5 року (не включається навчання у закладах освіти та установах первинної професійної підготовки)
   
  • вища освіта (молодший бакалавр або молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст або магістр)
   
  •  знання Конституції України, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України (Особлива частина) та Кримінального процесуального кодексу України в межах компетенції
   
  •  рівень фізичної підготовки відповідно до затверджених нормативів
   
  •  досвід роботи з ПК (офісні програми, інтернет) на рівні впевненого користувача
   
  •  посвідчення водія категорії «В», наявність водійського стажу.  

   

 • Які основні службові обов’язки?
  • орієнтована на потреби громади поліцейська діяльність, метою якої є попередження поширених на території ТГ правопорушень;
    
  • реалізація спільно із громадою проектів з підвищення публічної безпеки (профілактика злочинів серед неповнолітніх, протидія домашньому насильству, популяризація здорового способу життя, допомога уразливим категоріям населення тощо);
    
  • здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, прийняття рішень про застосування адміністративних стягнень;
  • проведення перевірки за зверненнями громадян та вжиття необхідних заходів.

   

 • Кому підпорядковуються Поліцейські офіцери громади?

  Поліцейські офіцери громади підпорядковуються безпосередньо начальнику сектору превенції відділення поліції, яке обслуговує обрану ТГ.

 • З яких етапів складається відбір для участі в проєкті?

  Відбір для участі в проєкті “Поліцейський офіцер громади”  включає:

  Оцінка рівня логічного й аналітичного мислення та знання законодавства:

  1. Тестування загальних навичок
  2. Тестування на знання законодавства, яке включає:

  • Кримінальний кодекс України (Особлива частина)
  • Кодекс України про адміністративні правопорушення
  • ЗУ «Про Національну поліцію»
  • ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

   

  Оцінка інтегративності

  Психологічний тест інтегративності, який перевіряє схильність дотримуватися соціальних, моральних та організаційних норм та правил.

   

  Інтерв’ю з консультативною комісією
  Тимчасова консультативна комісія оцінює:

  • Мотивацію на служіння своїй громаді
  • Доброчесність, підтверджену рекомендаціями та іншими джерелами інформації
  • Здатність вирішувати проблеми громади
  • Здатність до критичного та аналітичного мислення
  • Самостійність, організованість та відповідальність
  • Комунікабельність, вміння аргументовано висловлювати свою думку

   

 • У якому місті проводяться етапи відбору?

  Про місце проведення етапів конкурсу кандидата буде додатково поінформовано за вказаним номером телефону в анкеті. Всі етапи відбору на посади здійснюються із дотриманням вимог щодо карантинних обмежень.

 • Що я повинен зробити, щоб прийняти участь у проєкті?

  Насамперед, необхідно заповнити електронну анкету, перейшовши за цим посиланням АНКЕТА.

  Обов’язково звертайте увагу, щоб всі дані були внесені відповідно до документів: паспорт, службове посвідчення, документ про освіту, водійське посвідчення тощо.

  Кадрова служба перевіряє анкети на відповідність кандидатів вимогам до посади (дивіться питання “Які вимоги до кандидатів?”).

  Кандидати, анкети яких підтверджено кадровою службою, запрошуються на перший етап відбору за вказаним в анкеті мобільним номером.

  Дивіться питання “З яких етапів складається відбір для участі в проєкті?”

 • Що робити, якщо я припустився помилки під час заповнення анкети?

  Якщо Ви припустилися помилки та зберегли анкету, потрібно заповнити її повторно. Обов’язково звертайте увагу, щоб всі дані були внесені вірно відповідно до документів: паспорт, службове посвідчення, документ про освіту, водійське посвідчення тощо. Система буде враховувати данні з останньої заповненої Вами анкети, яку Ви зберегли.

 • Мені не приходить СМС-повідомлення при реєстрації анкети. Що робити?

  Зверніться за телефоном гарячої лінії 067 284 72 00 з 9:00 до 18:00 в робочі дні

 • Я відправив анкету. Коли очікувати запрошення на перший етап відбору?

  Кадрова служба перевіряє анкети на відповідність кандидатів вимогам до посади (дивіться питання “Які вимоги до кандидатів?”).

  Кандидати, анкети яких підтверджено кадровою службою, будуть запрошені на перший етап відбору. Запрошення надійде на вказаний у анкеті номер мобільного телефону протягом тижня після завершення терміну прийому анкет (дивіться питання «Де проходить проект «Поліцейський офіцер громади», як та коли можна подати анкету для участі в ньому?»).

 • Як я дізнаюсь, чи пройшов на наступний етап відбору?

  За умови успішного проходження етапу відбору Ви будете отримувати СМС-повідомлення та дзвінок від оператора гарячої лінії на мобільний номер телефону, зазначений в анкеті

 • Де проходитиме служба?

  Після успішного проходження відбору та спеціалізованого курсу підготовки фіналісти проєкту будуть скеровані в одну з ТГ, що беруть участь в проєкті (Дивіться питання «Які ТГ беруть участь в проєкті»).

 • Яке грошове забезпечення передбачене в межах проєкту?

  Після успішного проходження спеціальної підготовки грошове забезпечення складатиме від 14 000 грн, в залежності від спеціального звання та вислуги років, та виплачуватиметься за рахунок державного бюджету в межах асигнувань поліції

 • Чи бере участь громада в матеріально-технічному забезпеченні Поліцейського офіцера громади?

  За підтримки ТГ поліцейський офіцер громади отримає облаштоване службове приміщення та робоче місце, службовий автомобіль, паливно-мастильні матеріали тощо.

 • Що очікує учасника проєкту, який вибуває з конкурсу чи навчання?

  Під час проходження конкурсу або навчання за учасниками конкурсу зберігаються поточні посади та грошове забезпечення. Якщо учасник вибуває з конкурсу, він продовжить службу на своїй поточній посаді.

 • Коли очікувати запрошення на тестування?

  Запрошення на тестування надійде протягом тижня після завершення терміну прийому анкет (дивіться питання «Де проходить проєкт «Поліцейський офіцер громади», як та коли можна подати анкету для участі в ньому?»). Ви отримаєте СМС-повідомлення та дзвінок від оператора гарячої лінії на мобільний номер телефону, зазначений в анкеті.

  Якщо Ви заповнили в анкеті адресу електронної пошти, запрошення також буде надіслано на Ваш email.

 • Які тести проходять кандидати?

  Кандидати проходять наступні комп’ютерні тести:

  1. Тестування загальних навичок, яке перевіряє рівень логічного та аналітичного мислення
    
  2. Тестування на знання законодавства, яке включає:

                  Кримінальний кодекс України (Особлива частина)

                  Кодекс України про адміністративні правопорушення

                  ЗУ «Про Національну поліцію»

                  ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

       3. Психологічний тест інтегративності, який перевіряє схильність дотримуватися соціальних, моральних та організаційних норм та правил.

  Усі три тести проводяться протягом одного дня. Загальний час тестування займає до чотирьох годин.

 • Де можна переглянути перелік запитань для підготовки до тестування?

  Тестування загальних навичок та психологічний тест інтегративності не потребують спеціальної підготовки.

  Тест на знання законодавства перевіряє знання нормативних актів, які Ви можете знайти у вільному доступі в інтернеті:

          Кримінальний кодекс України (Особлива частина)

          ЗУ « Про Національну поліцію»

          ЗУ «Про запобігання та протидії домашньому насильству»

          Кодекс України про адміністративні правопорушення

 • Чи є на тестуванні прохідний бал?

  Для тесту загальних навичок та тесту на знання законодавства встановлено прохідний бал – необхідно набрати мінімум 25 балів з 60 можливих по кожному тесту.

  Психологічний тест інтегративності носить рекомендаційний характер, для нього прохідний бал не передбачений.

 • Які документи потрібно мати з собою, щоб бути допущеним до тестування?

  Паспорт громадянина України та/або службове посвідчення.

 • Я не маю на руках оригіналу українського паспорта для допуску до тестування. Що мені робити?

  У  випадку, коли паспорт втрачений, вкрадений чи знаходиться на переоформленні, для допуску до тестування можливо пред’явити службове чи водійське посвідчення.

 • Я не можу прибути на тестування у вказаний в запрошенні день. Що робити?

  Якщо з поважних причин Ви не можете з’явитися на тестування в призначений день, Ви отримаєте повторне запрошення для проходження тестування на іншу дату. Можливість пройти тестування в інший день надається тільки один раз.

 • Як я дізнаюсь результати проходження тестів?

  Результати тестів ви дізнаєтесь на місці одразу по завершенні тестування.

  Якщо Ви набрали прохідний бал за кожний з тестів (дивіться питання  Чи є на тестуванні прохідний бал?), очікуйте запрошення на наступний етап конкурсу, яке надійде у вигляді СМС-повідомлення та дзвінка оператора гарячої лінії на мобільний номер телефону, зазначений в анкеті.

 • Хто допускається до проходження інтерв’ю з консультативною комісією?

  На інтерв’ю запрошуються кандидати, які набрали прохідний бал за тестами загальних навичок та на знання законодавства (дивіться  питання Чи є на тестуванні прохідний бал?).

 • Які документи потрібно мати з собою, щоб бути допущеним до інтерв’ю?

  Паспорт громадянина України чи службове посвідчення.

 • Хто входить до складу консультативної комісії?

  До складу тимчасової консультативної комісії входять:

      Представники від Національної поліції

      Представники від об’єднаних територіальних громад

      Представники від проєкту міжнародної технічної допомоги

   

 • Як я дізнаюсь свій результат інтерв’ю?

  Результат інтерв’ю Вам буде повідомлено на Ваш мобільний номер, зазначений в анкеті, шляхом СМС-повідомлення та/або дзвінка від оператора гарячої лінії.

 • Скільки триватиме та де проводитиметься навчання?

  Спеціальна підготовка проводиться в закладах вищої освіти МВС України та триває два з половиною місяці.

  Поліцейські офіцери громад ГУНП у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Черкаській областях проходитимуть навчання у місті Харків на базі Харківського національного університету внутрішніх справ.

   

 • Яке грошове забезпечення передбачене під час навчання?

  Під час проходження курсу підготовки зберігаються поточна посада та грошове забезпечення на займаній посаді.

 • Яким нормативним документом Поліцейський офіцер громади керується у своїй діяльності?

  Поліцейський офіцер громади перебуває на посаді дільничного офіцера поліції, керується у своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про Національну поліцію», до внесення змін в існуючі чи видання нових наказів також наказом МВС від 28.07.2017 № 650 «Про затвердження Інструкції з організації діяльності дільничних офіцерів поліції», іншими нормативно-правовими актами.

 • Яке навантаження по кількості населення на Поліцейського офіцера громади?

  Поліцейська дільниця – це територія, що обслуговується Поліцейським офіцером громади, із чисельністю населення, що не перевищує 6 тис. осіб у сільській місцевості та 7 тис. осіб - у містах.

  Залежно від стану криміногенної обстановки на дільниці, території її протяжності, урахування сезонності вказані критерії можуть бути чинником для введення додаткових посад поліцейських.

 • Чи обов’язково мешкати на території ТГ під час виконання обов’язків, при умові якщо поліцейський має власне житло неподалік ТГ?

  Бажано, але допускається його проживання за межами громади, на відстані, яка дозволяє своєчасно виконувати покладені на нього обов’язки.

 • Чи буде надаватись допомога Поліцейським офіцерам громади іншими нарядами поліції під час виконання їх обов’язків?

  Так, слідчо-оперативною групою, групою реагування патрульної поліції. У разі надзвичайних ситуацій підрозділами поліції особливого призначення.

 • За яким графіком працює Поліцейський офіцер громади, обслуговуючи ТГ?

  Відповідно ст. 91 (Службовий час і час відпочинку поліцейських) Закону України «Про Національну поліцію» для поліцейських установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Разом з тим, у разі необхідності Поліцейський офіцер громади реагує на повідомлення громадян у будь-який час доби.

 • Хто буде виконувати обов'язки Поліцейського офіцера громади під час його відпустки?

  На час відпустки Поліцейського офіцера громади реагування на повідомлення громадян здійснюватимуть групи реагування патрульної поліції та слідчо-оперативна група.

 • Як буде оцінюватися робота Поліцейського офіцера громади?

  Оцінка ефективності роботи Поліцейського офіцера громади відбуватиметься на підставі щомісячного, піврічного та річного оцінювання:
  •    рівня довіри у громаді до офіцера поліції та до НПУ в цілому
  •    кількості та якості реалізації спільних проектів з громадою
  •    превентивної діяльності