вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, Україна
тел.: +380 44 254 93 33, факс: +380 44 253 64 04
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
1
2
16.08.2017


Головна » Верхнє меню » Для громадян » Допомога громадянам

4.9 Контрафакт - небезпечний факт!

33

 

Сумнівні, невідомо де і ким виготовлені, підозріло дешеві товари, що видають за продукцію відомих марок (як вітчизняних, так і іноземних), в поліцейській практиці називаються контрафактом.

Іноді це підробки, виготовлені нелегально, іноді - контрабанда, ввезена з інших країн. Основна проблема з такими товарами не тільки в тому, що їх виробники та постачальники уникають оподаткування, а й в тому, що вони підривають економічну безпеку нашої держави. Багато з таких товарів просто небезпечні - адже ніякого контролю за їх якістю немає і бути не може! Контрафактні іграшки викликають у дітей алергію, контрафактні продукти можуть виявитися зіпсованими, а несертифікована електроніка може спалити ваш будинок, викликавши коротке замикання.

Як розпізнати і що зробити?

Ось деякі приводи насторожитися:

1. Зовнішній вигляд товару на вітрині викликає підозру, а ціна - реально низька для продукції даної марки.

2. Ви зустрічаєте у продажу цілу палету упаковок (наприклад, молока або прального порошку), на яких час виготовлення на маркуванні збігається до секунди. Це кустарна підробка: на справжньому конвеєрі такого бути не може.

3. Спиртні напої пропонуються до продажу в торговій точці, що не має ліцензії на торгівлю алкоголем.

4. CD або DVD містить цілу добірку програм або фільмів. На ліцензійному диску продукт може бути тільки один, поліграфія повинна бути якісною.

Якщо у вас як у споживача виникла підозра на предмет легальності тієї чи іншої продукції, правильним буде звернутися з сигналом до правоохоронних органів.

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку
07.08.2017 | 17:26
09.05.2017 | 11:55 До уваги ЗМІ!